کد خبر:19941
پ
بوم گردی در چهارمحال و بختیاری

بهره‎مندی چهارمحال و بختیاری از ۱۴ اقامت‌گاه بوم‌گردی

معاون گردشگری میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری از وجود ۱۴ اقامت‌گاه بوم‌گردی در این استان خبر داد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری از وجود ۱۴ اقامت‌گاه بوم‌گردی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون گردشگری اداره‌ کل صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری در خصوص اقامت‌گاه بوم‌گردی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴ اقامت‌گاه بوم‌گردی در استان وجود دارد.

“حیدر صادقی” اظهار کرد: ایجاد اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در توسعه گردشگری روستایی و اشتغال پویای جامعه روستایی نقش عمده‌ای دارد.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری افزود: واحدهای اقامتی بوم گردی روستایی با سرمایه‎گذاری بخش خصوصی در روستاها و در طبیعت محیط‌های روستایی احداث می‌شوند که علاوه بر ارائه خدمات اقامت، خدمات گردشگری بومی محلی به گردشگران داده می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه محدودیتی از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در خصوص اخذ مجوز اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی وجود ندارد، تصریح کرد:

حمایت‌ها از متقاضیان طرح‌های اشتغال روستایی از سوی این اداره کل انجام می‌شود که افراد پس از اخذ مجوزات لازم به منظور اعطا تسهیلات، به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در حال حاضر ۱۴ اقامت‌گاه بوم‌گردی با پراکندگی مناسب در نقاط مختلف استان وجود دارد که از این تعداد هشت اقامت‌گاه در سال جاری راه‌اندازی شده است.

صادقی، معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری عنوان داشت: ۱۰ اقامت‌گاه بوم‌گردی در حال اخذ مجوز هستند که امید است تا پایان سال جاری احداث شوند.

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری در پایان خاطرنشان کرد: کم بودن متقاضیان ایجاد طرح‌های گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری از مشکلات این بخش است که به دلیل نداشتن تجربه کافی در زمینه گردشگری، افراد به این سمت و سو حرکت نمی‌کنند.

 

انتهای پیام///

 

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + نه =

کلید مقابل را فعال کنید