کد خبر:61087
پ
DSC_069

بازدید مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید به همراه مدیر صندوق استان تهران و تعدادی از همکاران خود از خبرگزاری روستا بازدید و از نزدیک در جریان روند فعالیت‌ها و پیشرفت‌های این مجموعه، قرار گرفتند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید به همراه مدیر صندوق استان تهران و تعدادی از همکاران خود از خبرگزاری روستا بازدید و از نزدیک در جریان روند فعالیت‌ها و پیشرفت‌های این مجموعه، قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری روستا، “دکترنوراله‌زاده”، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید صبح امروز به همراه تعدادی از همکاران خود از جمله آقای دکتر “پرویز رضاییان”، مدیر صندوق استان تهران و سرکار خانم گنجی مدیر روابط عمومی صندوق کارآفرینی ضمن بازدید از “مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران” موسوم به خبرگزاری روستا، از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های این خبرگزاری قرار گرفت.

 

 

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

 

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در ابتدا با مجموعه سرویس‌ها و بخش‌های مختلف این مجموعه رسانه‌ای و میزان فعالیت‌های آن در استان‌های مختلف کشور، آشنا و در ادامه با مدیران، اعضای تحریریه و خبرنگاران این مجموعه به بحث و گفتگو نشست.

نوراله‌زاده ضمن انتقاد از کمبود رسانه تخصصی در حوزه روستایی و عشایر کشور، بر ظرفیت و پتانسیل بالای این رسانه در توسعه روستاهای کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن به آموزش در روستاهای کشور، گفت: آموزش از جمله پیش‌نیازهای توسعه روستایی در کشور محسوب می‎شود و همانقدر که توسعه روستایی اهمیت دارد مقوله آموزش نیز اهمیتی قابل توجه دارد و اگر ما بتوانیم در این حوزه قوی کار کنیم، توسعه و پیشرفت روستاهای کشور به خوبی مسیر خود را طی خواهد کرد.

 

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

*** خبرگزاری روستا محلی برای ارائه آموزش و مشاوره به روستاییان

 

نوراله‌زاده در ادامه اضافه کرد: انتشار و پوشش اخبار روستاها و عشایر کشور به تنهایی، اقدامی قابل توجه و ستایش است اما کافی نیست. شما اگر به کمک این رسانه تخصصی بتوانید محلی برای آموزش روستاییان و عشایر کشور شوید و همچون حلقه واسط عمل کنید، آن‎ها مسیر تولید، اشتغال و پیشرفت را پیدا خواهند کرد و به دنبال این پیشرفت و ارتقای روستاییان و با توجه به نیازهایی که به دنبال توسعه روستایی پیش خواهد آمد، ما شاهد توسعه زیرساخت‌ها در این مناطق خواهیم بود.

وی در ادامه تاکید کرد: خبرگزاری روستا فرصت و موقعیتی عالی برای تولید ادبیات محتوایی در این حوزه است و به همین دلیل به مسئولان و کلیه فعالان این رسانه توصیه می کنم، تلاش کنید ضمن ارتباط با نهادها و دستگاه‌های آموزشی نظیر سازمان فنی و حرفه‎ای که در حوزه آموزش به خصوص آموزش روستاییان فعالیت می‌کنند، در کنار آن‎ها قرار گرفته و به عنوان محلی برای دریافت مشاوره و آموزش روستاییان تبدیل شوید.

 

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

*** فراهم کردن شرایط کسب و کار، پیش نیاز توسعه روستایی

 

دکتر نوراله‌زاده در ادامه تصریح کرد: دلیل اینکه امروزه نظریاتی در حوزه روستایی، توسعه محلی و ارتقای اشتغال در این مناطق مطرح می‎گردد این است که، ابتدا برای توسعه در روستاها باید شرایط کسب و کار فراهم شود زیرا بعد از عملیاتی شدن این مهم، زریساخت‎های لازم ایجاد و شرایط توسعه فراهم می‌شود و روستاهای ما به کانون تولید تبدیل می‌شوند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه این مطلب، مسئولان و مدیران این رسانه را خطاب قرار داده و افزود: شما می‌بایست در حوزه توانمندسازی روستاها به تولید محتوا بپردازید و فرصت را نیز در این زمینه فراهم کنید زیرا از این طریق روستاییان، خود به استقبال و همراهی با این رسانه خواهند آمد و تلاش خواهند کرد ضمن ارتباط با شما، پتانسیل و ظرفیت‌های روستاهای خود را از طریق این رسانه به همه کشور و حتی دنیا معرفی کنند.

نوراله‌زاده در ادامه پیشنهاد داد: صندوق کارآفرینی امید می‌تواند در همکاری با خبرگزاری روستا، اطلاعات روستاییانی را که با مراجعه به این صندوق در راستای ارتقای تولید و اشتغال فعالیت داشته‌اند را در اختیار این رسانه قرار دهد تا از این طریق، ضمن ارتباط با آن‎ها، خبرگزاری روستا به تنها تریبون روستاییان کشور تبدیل شود.

 

 

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

 

 

*** دهیاران سفیران معرفی روستاهای کشور

 

نوراله‌زاده در ادامه صحبت‌های خود، ضمن اشاره به حضور حدود ۳۳ هزار دهیار به عنوان منبع بی‎پایانی از اطلاعات، گفت: خبرگزاری روستا باید با یک برنامه‌ریزی بایسته و شایسته، از وجود این دهیاران پرتلاش جهت آگاهی بیشتر از وضع مشکلات و ظرفیت‌های روستایی بهره گیرد و صندوق کارآفرینی امید در این مسیر، تا حد امکان این مجموعه کمک خواهد کرد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه گفتگو با عوامل خبرگزاری روستا، علاوه بر ارتباط مستقیم با دهیاران و کارآفرینان روستایی و راه‎اندازی بخش آموزش و مشاوره‎های تخصصی به روستاییان، مشارکت در برگزاری جشنواره‌های روستایی را از جمله راهکارهای موثر برای پیشرفت و گسترش فعالیت‌های این رسانه، مطرح کرد.

 

 

*** جشنواره‌ها بستری برای معرفی روستاها

 

نوراله‌زاده در همین خصوص، تصریح کرد: از جشنواره‌ها می‌توان به عنوان بستری برای معرفی محصولات روستایی و برجسته کردن ظرفیت‎های موجود در این مناطق استفاده خوبی کرد و صندوق کارآفرینی امید تلاش دارد تا با برگزاری جشنواره‌های روستایی در مناطق مختلف به معرفی و شناسایی هرچه بهتر این روستاها کمک کند.

به عنوان مثال می‌توان به جشنواره‎ای که قرار است به زودی در روستای فش استان کرمانشاه برگزار شود اشاره کرد که قرار است در این جشنواره بهترین تولیدکننده سازهای سنتی معرفی شود و از این طریق هم روستا شناسایی و معرفی می‌شود و هم محصول آن منطقه معروف می‎شود.

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

 

*** جشنواره‌ها و همایش‌ها را به روستا ببرید

 

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه با انتقاد از روند برگزاری جشنواره‎ها در شهرها، گفت: روستاها بستر مناسبی است که افراد از آن غافل شده‌اند و این در حالی است که در بسیاری از کشورها حتی روستاها میزبان جشنواره‌ها و همایش‌های بین‌المللی هستند. به عنوان مثال، بنده جهت شرکت در یکی از کنفرانس‌های جهانی در وین اتریش، از یکی از روستاهای تاریخی این کشور بازدید کردم که این روستا خود، محل برگزاری کنفرانسی در این مقیاس بود که این موضوع بسیار قابل توجه بود.

وی تصریح کرد: این ظرفیتی است که متاسفانه ما در ایران از آن غافل شده‌ایم. چه ایرادی دارد شهری‌ها برای شرکت در جشنواره‌ها به روستاها بیایند و مطمئن باشید این رویکرد در صورت عملیاتی شدن فوائد بسیار زیادی برای توسعه روستاهای کشور به همراه خواهد داشت و خبرگزاری روستا می‌تواند در این خصوص به عنوان یک عامل و مجری این جشنواره‌ها عمل کند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در پایان صحبت‌های خود، ضمن تشکر از مسئولان و مدیران و کلیه عوامل این رسانه، تاکید کرد: چشم‌اندازی موفق و روشن را برای خبرگزاری روستا متصور هستم و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم و پیشنهاد می‌دهم شورای سیاستگذاری این رسانه با حضور مسئولان و کارشناسان رسانه، هرچه زودتر تشکیل شود.

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

 

*** تاکید مدیر صندوق استان تهران بر ظرفیت و پتانسیل کم نظیر خبرگزاری روستا

 

در ادامه این دیدار، مدیر صندوق استان تهران نیز ضمن بازدید از خبرگزاری روستا با عوامل این رسانه به بحث و گفتگو نشست. وی در خصوص خبرگزاری روستا با اشاره به جای خالی این رسانه در کشور، گفت: ما همیشه این شعار را باور داشتیم که توسعه کشور از توسعه روستاها می‌گذرد و با توجه به این رویکرد، خبرگزاری روستا می‌تواند به عنوان یک ظرفیت و پتانسیل کم‌نظیر به کمک توسعه روستایی کشور بیاید.

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

*** خبرگزاری روستا محلی برای توسعه بوم‎گردی و گردشگری

 

وی در ادامه با تاکید بر حمایت ویژه صندوق استان تهران از این مجموعه، یکی از ظرفیت‌های قابل توجه این رسانه را معرفی ظرفیت‎های روستایی استان تهران دانست و گفت: به نظر بنده این رسانه می‌تواند کارکرد بسیار خوب و قابل توجهی در معرفی فرصت‌های گردشگری در روستاهای کشور بخصوص روستاهای استان تهران داشته باشد. به عنوان مثال می‌توان در بحث بوم‎گردی به کویرآباد شهرستان ورامین اشاره کرد که خبرگزاری روستا می‌تواند با پوشش رسانه‌ای لازم، مردم پایتخت را با این جاذبه‌های گردشگری آشنا و به توسعه این مناطق کمک قابل توجهی داشته باشد.

مدیر صندوق استان تهران در پایان ضمن تاکید بر اینکه، این رسانه آینده بسیار روشن و چشمگیری خواهد داشت، برای مسئولان، مدیران و کلیه فعالان این رسانه، آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این دیدار مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید و مدیر صندوق استان تهران و همکارانشان، ضمن تماشای تصاویر مراسم رونمایی از خبرگزاری روستا، از خانم مهندس رجبی سردبیر خبرگزاری روستا و فعالیت‌های شبانه‌روزی وی و همکارانش در این رسانه و اهتمام جدی به توسعه روستایی، تشکر کردند و برای آنان آرزوی موفقیت کردند.

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

 

در پایان این دیدار نیز آقای دکتر نوراله‌زاده و همچنین آقای دکتر رضائیان، پیام یادبودی را در دفتر این خبرگزاری، ثبت نمودند.

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خبرگزاری روستا

به گزارش خبرگزاری روستا، “مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران” موسوم به خبرگزاری روستا رسانه‌ تخصصی روستاها و عشایر ایران می‌باشد که بعد از یک سال کار تحقیقاتی و اجرایی در ۱۵ مهر ماه سال ۱۳۹۶ و در چهارمین همایش روز ملی روستا و عشایر با حضور معاون اول رئیس جمهور، تعدادی از وزرا و نمایندگان مجلس، به دست دکتر رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور، در سالن اجلاس سران رونمایی شد.

 

” این بازدید در تاریخ ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ انجام شده است”

 

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید