کد خبر:61362
پ
AAEAAQAAAAAAAAhzAAAAJDc3NmIzMjZlLWIxZTItNDE4Zi04MTM5LWYxOTI0MWZkZjQ3ZA-300×172
رییس سازمان فناوری اطلاعات:

توسعه اشتغال روستایی به کمک وزارت ارتباطات

رییس سازمان فناوری اطلاعات از شرکت‌های استارتاپی دعوت کرد تا طرح‌های پیشنهادی خود را در زمینه اشتغال مناطق روستایی به نشانی اینترنتی www.ictstartups.ir ارسال کنند.

رییس سازمان وزارت ارتباطات از شرکت‌های استارتاپی دعوت کرد تا طرح‌های پیشنهادی خود را در زمینه ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم از طریق پرتال مرکز توانمند‌سازی و تسهیل‌گری کسب و کارهای نو‌پا به نشانی اینترنتی www.ictstartups.ir ارسال کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا،بنا بر اعلام رییس سازمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رسول سراییان با تاکید بر لزوم توجه به اشتغال در مناطق محروم و روستایی گفت: در راستای اجرای قانون توسعه اشتغال روستایی، کارآفرینان و صاحبان ایده در حوزه استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بخش کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و فروش محصولات روستایی، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت طرح خود اقدام کنند.

 

*** طرح‌های وزارت ارتباطات جهت دریافت تسهیلات برای راه‌اندازی طرح، به بانک عامل معرفی می‌شوند

 

رییس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: این طرح‌ها در دستگاه‌های اجرایی مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید کارگروه فنی جهت دریافت تسهیلات برای راه‌اندازی طرح، به بانک عامل معرفی می‌شوند. رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران پیشتر گفت: سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت از همه کسب‌ و کارهایی است که در چارچوب ضوابط و مبتنی بر قواعد بازار خدمت‌رسانی می‌کنند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از ۱۸ وزارتخانهٔ دولت ایران و مسؤول برنامه‌ریزی، پشتیبانی و توسعه زیرساختار و توانایی‌های ملی مخابراتی و اطلاعاتیایران است. محمدجواد آذری جهرمی در دولت دوم حسن روحانی تصدی این وزارت را بر عهده دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا،طی سه ماه نخست فعالیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با پایش بیش از ۶۴ هزار روستا، سامانه‌ای فراهم شده است که وضعیت سه سرویس ارتباطی ثابت، همراه و اینترنت به همراه وضعیت پوشش جاده‌ای، صدا و سیما و مراکز و خانه‌های بهداشت این روستاها با جزییات مشخص شده است.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید