کد خبر:62228
پ
تکریم+و+معارفه+وزیر+ارتباطات+و+فناوری+اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ضعف ارتباطات در روستاهای استان کرمان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: ضعف ارتباطات در استان کرمان و عقب‌افتادگی از شاخص‌های ارتباطی به خصوص در مناطق کمتر برخوردار و مناطق محروم، در سال‌های گذشته بیشتر بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: ضعف ارتباطات در استان کرمان و عقب‌افتادگی از شاخص‌های ارتباطی به خصوص در مناطق کمتر برخوردار و مناطق محروم، در سال‌های گذشته بیشتر بوده است و دولت در ۶ ماه گذشته تلاش کرده که تمامی شهرستان‌های استان کرمان به خدمات نسل سوم و چهارم موبایلی مجهز شوند و امروز این امر محقق شده است. 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا، “محمدجواد آذری جهرمی” در دیدار با نخبگان شهرستان کهنوج در جنوب استان کرمان با بیان این که شکاف طبقاتی حوزه ارتباط بین مناطق روستایی و شهری بیشتر حس می‌شود، افزود: با توجه به اتفاقاتی که در زلزله‌های اخیر رخ داد و هم‌چنین پیگیری‌های نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار‌، در سفر یک ماه قبل خود به کرمان ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکلات زیرساختی ارتباطی در استان کرمان اختصاص یافت. 

 

*** مشکلات زیر‌ساختی ارتباطات روستاهای کرمان

 

وزیر ارتباطات با اشاره به این که یک‌هزار روستا در استان باقی مانده‌اند که مشکلات زیر‌ساختی ارتباطی دارند بیان کرد: بعضی از این مناطق سخت‌گذر است و مشکل برق دارند که مسئولان مربوط در حال پیگیری برای رفع این مشکلات هستند‌. 

 

جهرمی هم‌چنین با بیان این که بسیار خرسندم در نخستین روز دهه فجر انقلاب اسلامی در کنار مردم شهید پرور کهنوج حضور دارم عنوان کرد: امروز انقلاب ایران به برکت حرکت مردم و رهبری امام راحل و در ادامه با رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت مردم‌، در دنیا حرف برای گفتن دارد. 
وزیر ارتباطات تصریح کرد: امروز نام جمهوری اسلامی ایران هراس بر دشمنان می‌اندازد چرا که آن‌ها از ایران اسلامی واهمه دارند و به همین دلیل این کشور را تحریم می‌کنند. 

 

*** امروز زمانی است که باید به توانمندی‌های خود نگاه کنیم

 

وی بیان کرد: دشمنی غربی‌ها با ما ناشی از عزت ما است البته قدرت توان مردم و توان نظامی بی‌تاثیر نیست، اما آن‌چه قدرت واقعی ما را نشان می‌دهد قدرت ایدئولوژی ما است و امروز آنهایی که دشمن ما هستند تلاش می‌کنند مردم را از بدنه جمهوری اسلامی ایران جدا کنند.  وی اظهار کرد: متاسفانه عده‌ای در داخل کشور بنا دارند با سیاه نمایی، امید را از بین ببرند، چون دشمن ما که مشخص است از هر حیله و نیرنگی برای ضربه زدن به نظام تلاش می‌کند پس باید به آینده امیدوار بوده و وحدت داشته باشیم و برای توسعه همه جانبه کشور دست در دست هم بدهیم.

 

وزیر ارتباطات گفت: امروز زمانی است که باید به توانمندی‌های خود نگاه کنیم و هم‌چنین نگاهی به ضعف‌های خود در گذشته و حال داشته باشیم چون نگاه به داشته‌ها و نداشته‌ها باعث می‌شود یک پرواز خوب داشته باشیم.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا، هم‌زمان با سفر رئیس جمهوری به استان کرمان تعداد زیادی از وزرا برای بررسی مشکلات و ظرفیت‌ها عازم شهرستان‌های این استان شدند و در این سفرها طرح‌های قابل توجهی به بهره‌برداری رسید و هم‌چنین عملیات اجرایی پروژه‌های زیادی آغاز شد. جنوب استان کرمان با هفت شهرستان جمعیتی بیش از یک میلیون نفر را در خود جای داده است. 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید