کد خبر:63191
پ
۵ed1f3e0-efbf-49b0-970b-b18f0942c68616dd9e9a-3c56-4fbd-9114-e39f46fcf83d
معاون فرماندار ویژه کاشان:

افتتاح نخستین خانه تنیس روی میز روستایی کشور

نخستین خانه تنیس روی میز روستایی کشور که از سوی فردی نیکوکار در روستای ویدوج از توابع کاشان ساخته شده، هم‌زمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد.

نخستین خانه تنیس روی میز روستایی کشور که از سوی فردی نیکوکار در روستای ویدوج از توابع کاشان ساخته شده، هم‌زمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، “حمیدرضا مومنیان” معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در آئین افتتاح این طرح اعلام کرد: خانه تنیس روستای ویدوج با ۸۰ متر مربع زیربنا از سوی نیکوکاری ورزش دوست با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ساخته شده است.

 

*** افتتاح خانه تنیس و ۲ خانه ورزش روستایی در بخش برزک (روستاهای مرق و ازوار) کاشان

 

حمیدرضا مومنیان افزود: این نیکوکار هم‌چنین یک هزار مترمربع زمین نیز برای گسترش ورزش در این روستا اهدا کرده که این طرح شامل زمین چمن مصنوعی و سالن والیبال است و امید می‌رود تا سال آینده به بهره‌برداری برسد. معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان هم‌چنین به افتتاح ۲ خانه ورزش روستایی در بخش برزک (روستاهای مرق و ازوار) کاشان اشاره کرد و گفت: ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای اداره ورزش و جوانان شهرستان در مجموع برای تجهیز و راه‌اندازی این خانه‌های ورزشی با امکاناتی هم‌چون فوتبال دستی، تنیس، دارت و میز شطرنج هزینه شده است.

 

*** درباره تِنیس

 

تنیس روی میز یا پینگ پنگ ورزشی است که روی میز انجام می‌شود و دو یا چهار بازیکن در آن مشارکت دارند و هر بازیکن یک راکت دارد و با بهره‌گیری از آن به توپ ضربه می‌زند. در وسط میز یک تور قرار دارد و برخورد توپ با آن تابع قوانین خاصی است. توپ در این ورزش سبک (سفید یا نارنجی رنگ) و توخالی است. جنس میز از چوب و سخت است. تنیس روی میز توسط فدراسیون جهانی تنیس روی میز که در سال ۱۹۲۶ تأسیس شد اداره می‌شود.

 

از سال ۱۹۸۸ تنیس روی میز به ورزش‌های المپیک اضافه شد. به خوردن توپ به تور،هنگام زدن سرویس نت می‌گویند، و فواید تنیس روی میز این است که در موقع بازی کردن تنیس روی میز تمام اجزای بدن درحال حرکت هستند : دست‌، پا‌، انگشتان دست‌، سر‌، چشم و اندام در حال حرکت هستند این بازی باعث می‌شود که تحرک شما بسیار زیاد شود و دو نیمکره‌ی مغز به‌طور هم‌زمان با هم کار کنند و هم‌چنین مخچه را تقویت می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، شهرستان کاشان ۵۴ روستا دارد که از سال گذشته تا‌کنون در ۳۶ روستا خانه ورزش راه‌اندازی شده است. این شهرستان با جمعیت نزدیک به ۳۶۵ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع می‌‌باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید