کد خبر:63664
پ
f099a65a-45ff-418a-ba48-4529ee434f78-1-220×220

نامزدهای سیمرغ فیلم فجر معرفی شدند

نامزدهای سیمرغ در بخش های مختلف سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر معرفی شدند.

نامزدهای سیمرغ در بخش های مختلف سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر معرفی شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، مراسم اعلام نامزدهای سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر شامگاه شنبه بیست‌ویکم بهمن‌ماه پس از نمایش آخرین فیلم جشنواره در پردیس ملت طی یک نشست خبری با حضور داوران برگزار شد.

فرشته طائرپور، حسن خجسته، بهرام بدخشانی، رسول صدرعاملی، کمال تبریزی، محمدرضا فروتن و خسرو دهقان داوران این رویداد هنری هستند.

 نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری
۱- بمب (محمد لطفعلی)
۲- به وقت شام (سیدهادی اسلامی)
۳- تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی)
۴- چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی)
۵- سرو زیر آب (محمد خاکزاد)
۶- لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
۱- بمب (عباس شوقی)
۲- به وقت شام (محسن روزبهانی)
۳- تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)
۴- سرو زیر آب (محسن روزبهانی)
۵- ماهورا (حمید رسولیان)

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی
۱- تنگه ابوقریب (سعید ملکان)
۲- چهارراه استانبول (عباس عباسی)
۳- دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)
۴- شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)
۵- کامیون (بابک اسکندری)

نامزدهای بهترین طراحی لباس
۱- بمب (سارا خالدی‌زاده)
۲- خجالت نکش (رعنا امینی)
۳- سوء تفاهم (سارا سمیعی)
۴- شعله‌ور (سوسن نوروزی)
۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

نامزدهای بهترین طراحی صحنه
۱- بمب (محسن شاه‌ابراهیمی)
۲- تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)
۳- دارکوب (آیدین ظریف)
۴- سرو زیر آب (عباس بلوندی)
۵- سوء تفاهم (کیوان مقدم)

نامزدهای بهترین صدابردار
۱- بمب (ایرج شهزادی)
۲- به وقت شام (طاهر پیشوایی)
۳- تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)
۴- سوء تفاهم (مهران ملکوتی)
۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی)

نامزدهای بهترین صداگذار
۱- امپراطور جهنم (بهمن بنی‌اردلان)
۲- به وقت شام (علیرضا علویان)
۳- تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)
۴- شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)
۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان)

نامزدهای بهترین موسیقی متن
۱- به وقت شام (کارن همایونفر)
۲- بمب (النی کاریندرو)
۳- تنگه ابوقریب (حامد ثابت)
۴- دارکوب (بهزاد عبدی)
۵- شعله‌ور (سهراب پورناظری)
۶- عرق سرد (کارن همایونفر)

نامزدهای بهترین تدوین
۱- به وقت شام (مهرداد خوشبخت)
۲- دارکوب (فرامرز هوتهم)
۳- عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)
۴- کامیون (مصطفی خرقه‌پوش)
۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی)

نامزدهای بهترین فیلمبرداری
۱- بمب (محمود کلاری)
۲- تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)
۳- سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)
۴- عرق سرد (فرشاد محمدی)
۵- مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)

نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد
۱- پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم
۲- جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب
۳- سیامک انصاری برای فیلم بمب
۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده
۵- مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول
۶- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک‌ زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن
۱- سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول
۲- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد
۳- نگار عابدی برای فیلم دارکوب
۴- هدی زین‌العابدین برای فیلم‌ عرق سرد

نامزدهای بهترین نقش اول مرد
۱- امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد
۲- امین حیایی برای فیلم شعله‌ور
۳- بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب
۴- رضا عطاران برای فیلم مصادره
۵- سعید آقاخانی برای فیلم کامیون
۶- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

نامزدهای بهترین نقش اول زن
۱- باران کوثری برای فیلم عرق سرد
۲- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب
۳- شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش
۴- ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول
۵- مهناز افشار برای فیلم دارکوب
۶- هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

نامزدهای بهترین فیلمنامه
۱- بمب (پیمان معادی)
۲- سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر،   حامد باشه آهنگر)
۳- شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله)
۴- کامیون (کامبوزیا پرتوی)
۵- مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

نامزدهای بهترین کارگردانی
۱- به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا
۲- تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی
۳- دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی
۴- سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر
۵- کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی
۶- مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی

نامزدهای بهترین فیلم
۱- بمب به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول‌اف
۲- به وقت شام به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی
۳- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان
۴- دارکوب به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی
۵- سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی
۶- کامیون به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی
۷- مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

 

 ***فیلمی با ۲ بازیگر نقش اول زن!

 

«تنگه ابوقریب» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» با یازده نامزدی پیشتاز شدند و پس از آنها «دارکوب»، «به وقت شام» و «عرق سرد» قرار گرفتند.

از شگفتی های این لیست نامزدی دو بازیگر زن اول از یک فیلم است که سارا بهرامی و مهناز افشار هر دو برای بازی در نقش اول زن در «دارکوب» نامزد شده اند؛ فیلمی با ۲ بازیگر نقش اول زن!

تعداد نامزدها در رشته‌های مختلف ثابت نیست یعنی در بعضی رشته‌ها پنج، بعضی دیگر شش و حتی در مواردی هفت نامزد اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری روستا ، «لاتاری» فیلم جنجالی جشنواره به طور کل در نامزدی ها نادیده گرفته شده است و در بخش بهترین جلوه‌های بصری نامزد مشترک شده است.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید