کد خبر:63710
پ
۱۵۱۸۲۰۴_۲۳۱

برندگان سیمرغ جشنواره ۳۶ ام معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره ۳۶ ام فیلم فجر در شامگاه ۲۲بهمن در سالن همایش‌های برج میلاد معرفی شدند.

برگزیدگان جشنواره ۳۶ ام فیلم فجر در شامگاه ‌۲۲‌بهمن در سالن همایش‌های برج میلاد معرفی شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، برگزیدگان جشنواره از سوی هیأت داوران شامل فرشته طائرپور، حسن خجسته، بهرام بدخشانی، رسول صدرعاملی، کمال تبریزی، محمدرضافروتن و خسرو دهقان به ترتیب زیر معرفی شدند:

سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه:

بهرام و بهمن ارک (برای فیلم حیوان)

***بهترین جلوه‌های ویژه بصری

برنده سیمرغ: فرید ناصر فصیحی (چهارراه استانبول)

نامزدها: بمب (محمد لطفعلی)، به وقت شام (سیدهادی اسلامی)، تنگه ابوقریب (حسن ایزدی، جواد مطوری، محمد برادران، محسن خیرآبادی، چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی)، سرو زیر آب (محمد خاکزاد)، لاتاری و ماهورا (سینا قویدل)

***سیمرغ بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

برنده سیمرغ: محسن روزبهانی (تنگه ابوقریب)

نامزدها: بمب (عباس شوقی)، به وقت شام (محسن روزبهانی)، تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)، سرو زیر آب (محسن روزبهانی)، ماهورا (حمید رسولیان)

***سیمرغ بهترین چهره‌پردازی

برنده سیمرغ: سعید ملکان (تنگه ابوقریب)

نامزدها: تنگه ابوقریب (سعید ملکان)، چهارراه استانبول (عباس عباسی)، دارکوب (فاطمه کمالی، زهرا کمالی)، شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)، کامیون (بابک اسکندری)

***سیمرغ بهترین طراحی لباس

برنده سیمرغ: سارا خالدی زاده (بمب، یک عاشقانه ساده)

بمب (سارا خالدیزاده)، خجالت نکش (رعنا امینی)، سوء تفاهم (سارا سمیعی)، شعله‌ور (سوسن نوروزی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

***سیمرغ بهترین طراحی صحنه

برنده سیمرغ: عباس بلوندی (سرو زیرآب)

نامزدها: بمب (محسن شاه‌ابراهیمی)، تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)، دارکوب (آیدین ظریف)، سرو زیر آب (عباس بلوندی)، سوء تفاهم (کیوان مقدم)

***سیمرغ بهترین صدابردار

برنده سیمرغ: رشید دانشمند (تنگه ابوقریب)

نامزدها: بمب (ایرج شهزادی)، به وقت شام (طاهر پیشوایی)، تنگه ابوقریب (رشید دانشمند)سوء تفاهم (مهران ملکوتی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهران ملکوتی)

***سیمرغ بهترین صداگذار

برنده سیمرغ: علیرضا علویان (به وقت شام، مغزهای کوچک‌زنگ‌زده)

نامزدهای جشنواره : امپراطور جهنم (بهمن بنی اردلان)، به وقت شام (علیرضا علویان)، تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)، شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان)

***سیمرغ بهترین موسیقی متن

برنده سیمرغ: کارن همایون‌فر (به وقت شام)

نامزدها: به وقت شام (کارن همایونفر)، بمب (النی کاریندرو)، تنگه ابوقریب (حامد ثابت)، دارکوب (بهزاد عبدی)، شعله‌ور (سهراب پورناظری)، عرق سرد (کارن همایونفر)

***سیمرغ بهترین تدوین

برنده سیمرغ: بهرام دهقانی و محمد نجاریان (عرق سرد)

نامزدها: به وقت شام (مهرداد خوشبخت)، دارکوب (فرامرز هوتهم)، عرق سرد (بهرام دهقانی، محمد نجاریان)، کامیون (مصطفی خرقه‌پوش)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی)

***سیمرغ بهترین فیلمبرداری

برنده سیمرغ: علیرضا زرین دست (سرو زیرآب)

نامزدها: بمب (محمود کلاری)، تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)، سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)، عرق سرد (فرشاد محمدی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)

***سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه:

مغزهای کوچک‌زنگ‌زده (هومن سیدی)

***سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول:

خجالت نکش (رضا مقصودی)

***سیمرغ بهترین نقش مکمل مرد

برنده سیمرغ: جمشید هاشم پور (برای فیلم دارکوب)

نامزدها: پژمان جمشیدی برای فیلم سوء تفاهم، جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب، سیامک انصاری برای فیلم بمب، فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده، مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول، نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

***سیمرغ بهترین نقش مکمل زن

برنده سیمرغ: سحر دولتشاهی (عرق سرد، چهارراه استانبول)

نامزدها: سحر دولتشاهی برای فیلم‌های عرق سرد، چهارراه استانبول، لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد، نگار عابدی برای فیلم دارکوب، هدی زین‌العابدین برای فیلم عرق سرد

***سیمرغ بهترین نقش اول مرد

دیپلم افتخار: امین حیایی (شعله ور)

برنده سیمرغ: امیر جدیدی (تنگه ابوقریب، عرق سرد)

نامزدها: امیر جدیدی برای فیلم‌های تنگه ابوقریب، عرق سرد، امین حیایی برای فیلم شعله‌ور، بابک حمیدیان برای فیلم سرو زیر آب، رضا عطاران برای فیلم مصادره، سعید آقاخانی برای فیلم کامیون، نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ‌زده

***سیمرغ بهترین نقش اول زن

برنده سیمرغ: سارا بهرامی (برای فیلم دارکوب)

نامزدهای جشنواره : باران کوثری برای فیلم عرق سرد، سارا بهرامی برای فیلم دارکوب، شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش، ماهور الوند برای فیلم چهارراه استانبول، مهناز افشار برای فیلم دارکوب، هانیه توسلی برای فیلم سوء تفاهم

***سیمرغ بهترین فیلمنامه

برنده سیمرغ: کامبوزیا پرتوی (کامیون) و هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ زده)

نامزدها: بمب (پیمان معادی)، سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر)، شعله‌ور (هادی مقدم‌دوست، حمید نعمت‌اله)، کامیون (کامبوزیا پرتوی)، مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

جایزه ویژه هیأت داوران:

فیلم بمب (پیمان معادی)

***سیمرغ بهترین کارگردانی

برنده سیمرغ: ابراهیم حاتمی کیا (به وقت شام) و بهرام توکلی (تنگه ابوقریب)

نامزدها: به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمیکیا، تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی، دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی، سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر، کامیون به کارگردانی کامبوزیا پرتوی، مغزهای کوچک زنگ‌زده به کارگردانی هومن سیدی

***سیمرغ بهترین فیلم

برنده سیمرغ: تنگه ابوقریب به تهیه کنندگی سعید ملکان

نامزدهای جشنواره : بمب به تهیه‌کنندگی پیمان معادی و احسان رسول‌اف، به وقت شام به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی، تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان، دارکوب به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی، سرو زیر آب به تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی، کامیون به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی، مغزهای کوچک زنگ‌زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی

***سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی:

فیلم سرو زیر آب 

***سیمرغ بلورین بهترین فیلم آرای مردمی:

مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید