کد خبر:63775
پ
Water

بهره‌مندی روستاهای گیلان از آب شرب سالم

با آبرسانی به روستاهای گیلان شاخص بهره‌مندی گیلان از آب شرب روستایی یک و ۶۹ صدم درصد افزایش و به عدد ۷۶ و ۳۷ صدم درصد رسید.

با آبرسانی به روستاهای گیلان شاخص بهره‌مندی گیلان از آب شرب روستایی یک و ۶۹ صدم درصد افزایش و به عدد ۷۶ و ۳۷ صدم درصد رسید.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «محبعلی رنج ور» در گفت‌و‌گو‌ افزود: این پروژه‌های آبرسانی در ۶۶ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۳۸۰ میلیارد ریال انجام شده است. وی اظهار کرد: به منظور تامین آب شرب این ۳۵ هزار روستایی گیلان؛ ۵۸۰ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا، هفت واحد ایستگاه پمپاژ و یک‌هزار و ۶۸۰ مترمکعب مخزن احداث، سه حلقه چاه حفر و دو دهنه چشمه به‌سازی شد.

 

*** شاخص بهره‌مندی روستاهای گیلان از نعمت آب شرب سالم

 

وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری از طرح تامین آب آشامیدنی روستای نهزم از توابع شهرستان شفت در روز گذشته بیان کرد: در راستای طرح آبرسانی به روستاهای گیلان طی مدت شش ماه به بیش از ۵۵۰ نفر از ساکنان این روستا آبرسانی شد. وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: برای این کار یک ایستگاه پمپاژ، یک چاه حفر و ۱۶ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شد. رنج ور یادآورشد: هم اینک شاخص بهره‌مندی روستاهای شهرستان شفت از نعمت آب شرب سالم ۶۹٫۰۶ درصد است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه برنامه‌های خوبی برای رشد این شاخص در شهرستان پیش‌بینی شده است، از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به ۵۲ روستای شهرستان شفت اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیارد ریال در سال آینده خبر داد. رنج ور، ایجاد منابع پایدار و تامین کیفیت مناسب آب آشامیدنی این روستاها را مهم و حساس دانست و افزود: با بهره‌برداری از طرح آبرسانی به این ۵۲ روستا، ۲۰ درصد به شاخص بهره‌مندی روستاهای این شهرستان از نعمت آب شرب افزوده می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، شاخص بهره‌مندی روستاییان گیلان در حال حاضر افزون بر ۷۶ درصد است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید