کد خبر:63745
پ
۲۵۶۰۸۳۵
مسئول اداره نظارت بر تعاونی‎‌های کرمانشاه:

سهم استان کرمانشاه از طرح روستا تعاون

مسئول اداره نظارت بر تعاونی‎‌های استان کرمانشاه: سهمیه استان کرمانشاه برای تشکیل تعاونی‌های روستایی ۵۴ مورد در سال جاری است که تاکنون ۱۹ شرکت تعاونی راه‌اندازی شده است.

مسئول اداره نظارت بر تعاونی‎‌های استان کرمانشاه در خصوص اجرای طرح روستا تعاون اعلام کرد: سهمیه این استان برای تشکیل تعاونی‌های روستایی ۵۴ مورد در سال جاری است که تاکنون ۱۹ شرکت تعاونی راه‌اندازی شده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «مسعود دیباوند» در گفت‌و‌گو اظهار کرد: این تعداد شغل در استان توسط ۲ هزار و ۹۳۹ شرکت تعاونی فعال در استان کرمانشاه ایجاد شده است. وی ادامه داد: تعاونی‌های این استان هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۹۷ نفر عضو در ۱۶ گرایش فعالیت می‌کنند. مسئول اداره نظارت بر تعاونی‎‌های این استان هم‌چنین تعداد تعاونی‌های غیرفعال استان را نیز ۲۳۰ مورد ذکر کرد و گفت: وضعیت ۹۷ مورد آن‌ها در کمیسیون‌های مربوطه مطرح و تعدادی از آن‌ها با رفع مشکلاتی که داشتند به‌زودی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 

***  موضوع صادرات تعاونی‌های استان کرمانشاه

 

مسئول اداره نظارت بر تعاونی‌های استان کرمانشاه یادآور شد: از مجموع تعاونی‌های این استان، ۲۹ مورد آن‌ها را تعاونی‌های مرزنشین تشکیل می‌دهند. وی در ادامه به موضوع صادرات تعاونی‌های این استان نیز اشاره و اظهار کرد: از سال ۹۳ تاکنون مجموع کل صادرات این تعاونی‌ها ۱۴۴ میلیون دلار بوده است. دیباوند هم‌چنین میزان صادرات تعاونی‌های این استان در ۱۰ ماه سپری شده از سال جاری را نیز ۲۲ میلیون دلار ذکر کرد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد، تا پایان سال جاری بتوان با تشکیل ۳۵ تعاونی دیگر به تعهد امسال استان عمل کرد.

 

 مسئول اداره نظارت بر تعاونی‎های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: یکی از سیاست‌های تشکیل تعاونی‌ها ایجاد اشتغال پایدار است و در همین راستا تاکنون ۴۵ هزار و ۵۳۳ فرصت شغلی توسط آن‌ها در استان ایجاد شده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۱ شهر و ۲ هزار و ۶۰۰ روستا است. هم‌اکنون بیش از یک هزار واحد تولیدی با ۳۰ هزار نفر اشتغال‌زایی در استان کرمانشاه فعال است.

 

سهم استان کرمانشاه از طرح جامع روستا تعاون

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید