کد خبر:65006
پ
e00b611a117b936ea189e32845923bd3

تجلیل از مهندسان برجسته کشاورزی و منابع طبیعی

مهندسان برجسته کشاورزی و منابع طبیعی کشور با حضور رییس فرهنگستان علوم تجلیل شدند.

مهندسان برجسته کشاورزی و منابع طبیعی کشور با حضور رییس فرهنگستان علوم تجلیل شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، در چهارمین دوره تجلیل از مهندسان برجسته کشاورزی و منابع طبیعی کشور بعد از داوری ۳۰ مهندس معرفی شده از سازمان ها و شاخه های مختلف ۶ نفر به عنوان مهندس برجسته انتخاب شدند.

***دکتر  داود نیک کامی، دکتری رشته آبخیزداری

دکتر  داود نیک کامی  یکی از مهندسان برجسته منابع طبیعی در سال ۹۶ است. وی دارای دکتری رشته آبخیزداری؛ دارنده جایزه پژوهشگر برگزیده وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۸۷و پژوهشگر برگزیده پژوهشکده حفاظت از خاک و آبخیزداری در سال ۹۲ است.

وی تهیه نقشه ملی فرسایندگی باران کشور، طراحی و ارایه الگوی استفاده از اراضی در مقیاس ملی با استفاده از مدل‌های برنامه ریزی چند هدفی، تدوین برنامه راهبردی ملی حفاظت خاک کشور، استاد راهنما و مشاور ۱۲ پایان نامه در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد، انتشار ۴۰ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی فارسی و ۱۸ مقاله در مجلات خارجی، ارایه ۲۸ مقاله در سمینارهای داخلی و ۱۷ مقاله در سمینارهای بین المللی و تالیف سه کتاب برخی خدماتی است که در کارنامه دارد.

*** دکتر  علی عطار دارای کارشناسی ارشد پیوسته رشته باغبانی

دکتر  علی عطار دارای کارشناسی ارشد پیوسته رشته باغبانی. وی استاد مشاور ۹ رساله و پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، احداث ۴۰ هکتار باغ مدرن و متراکم سیب و گلابی با استفاده از توری مخصوص برای پیشگیری از خسارت تگرگ و آفتاب سوختگی، ازدیاد و معرفی هشت رقم از ارقام مرغوب انگور ترکمنستان در کارنامه خود دارد.

همچنین مشاور و مجری احداث باغ ۱۰۰ هکتاری ارقام آلبالوی مجارستان، دریافت لوح سپاس و جایزه از رییس جمهور وقت به مناسبت فناوری جدید در تولید زردآلوی تاج آویزان در هشتمین جشنواره خوارزمی سال ۷۴ ، دریافت تقدیر نامه از دبیر کل خانه کشاورز به مناسبت فعالیت ۴۰ ساله در امور باغبانی در سال ۱۳۸۴، مسئولیت فنی جابجایی حدود هزار و ۴۰۰ اصله درختان بزرگ ۱۵ ساله چنار برای اولین بار در کشور به روش روت بال در سال ۱۳۵۶ برخی از اقداماتی دکتر عطار است که در کارنامه وی به چشم می‌خورد.

*** دکتر رحیم اسلامی زاده، دکتری رشته حشره شناسی کشاورزی

دکتر رحیم اسلامی زاده یکی دیگر از مهندسان برجسته حوزه کشاورزی و منابع طبیعی بود که تجلیل شد. وی دارای دکتری رشته حشره شناسی کشاورزی است.

احداث باغ های مرکبات مدرن و اقتصادی با هدف ایجاد اشتغال و تولید محصول با کیفیت با ظرفیت تولید ۷۰۰ تن انواع مرکبات در سال و اشتغال ثابت ۱۰ نفر، طراحی و ساخت و راه اندازی آزمایشگاه تولید اسپان (بذر) قارچ خوراکی با ظرفیت ۶۰۰ تن در سال، حذف سم‌پاشی های حشره کش بر ذرت تابستانه استان خوزستان از سال ۷۲ ، استاد مشاور سه پایانه در دوره کارشناسی ارشد، انتشار ۴ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی ، ارائه ۲۲ مقاله در سمینارهای داخلی و یک مقاله در سمینار خارجی و تالیف سه عنوان کتاب را در کارنامه خود دارد.

*** مهندس  مهدیقلی میار، کارشناس رشته صنایع غذایی

چهارمین مهندس برتر حوزه کشاورزی و منابع طبیعی مهندس  مهدیقلی میار  کارشناس رشته صنایع غذایی است. اصلاح نژاد و به‌گزینی ماهیان مولد قزل آلا و تولید تخم چشم زده اصلاح نژاد شده قزل آلا، استفاده از فناوری روز جهان برای افزایش تولید ماهی در واحد سطح ، استفاده از سیستم‌های اکسیژن ساز برای کاهش مصرف آب ، ترجمه دو کتاب ، دریافت لوح تقدیر از رییس جمهور وقت به عنوان پرورش دهنده نمونه ماهی کشور در سال ۸۲ و دریافت لوح تقدیر از ریاست سازمان دامپزشکی کشور به عنوان واحد نمونه دامپزشکی در سال ۹۱ و ۹۲ برخی از خدمات برجسته وی است.

*** دکتر حسین بشارتی، دکتری رشته بیولوژی خاک

دکتر حسین بشارتی  دارای دکتری رشته بیولوژی خاک یکی دیگر از مهندسان برجسته است. ثبت اختراع دانش فنی تولید کود زیستی گوگردی، کسب رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی ، انتشار ۷۴ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی فارسی و ۲۱ مقاله در مجلات خارجی، ارائه ۹۳ مقاله در سمینارهای داخلی و هفت مقاله در سمینارهای بین المللی، تالیف شش عنوان کتاب ،دریافت جایزه و لوح تقدیر از سازمان یونسکو، رییس جمهور وقت و کسب رتبه در جشنواره بین المللی خوارزمی در سال ۹۳ از جمله اقدماتی است که در کارنامه وی به ثبت رسیده است.

*** دکتر  کوروش اسد سنگابی  کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی 

 به گزارش خبرگزاری روستا، دکتر  کوروش اسد سنگابی  کارشناسی ارشد رشته مهندسی کشاورزی یکی دیگر از مهندسان برجسته حوزه کشاورزی و منابع طبیعی بود که تجلیل شد.

مجری بزرگترین پروژه تثبیت شن های روان کشور با وسعت دو هزار هکتار از سال ۸۱ تا ۸۳، تولید گوگرد مایع برای اولین بار در کشور در سال ۹۵، تولید کننده ترکیب ضد سرمازدگی در کشور، اجرای طرح پایلوت در مناطق مختلف برای ترویج استفاده از کودهای الی و زیستی برای تولید محصولات سالم، کارآفرین برتر کسب و کار بزرگ و چهره برگزیده اولین گردهمایی کارآفرینان کشاورزی ایران در سال ۹۳ و دریافت جایزه و نشان ملی تعهد و توانمندی دو ستاره مدیریت فناوری و نوآوری ایران از کمیته راهبردی جایزه ملی مدیریت و نوآوری و انجمن مدیریت فناوری ایران در سال های ۹۵ و ۹۶ برخی اقداماتی است که در کارنامه خود دارد

انتهای پیام///

منبع
وزارت جهادکشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید