کد خبر:65096
پ
۷۲۴۵۱
معاون امور دهیاری‌های کشور:

اختصاص پنج میلیارد ریال وام به دهیاران جهت تامین ماشین آلات

معاون امور دهیاری‌های کشور: دهیاران می‌توانند برای تامین ماشین آلات تا سقف پنج میلیارد ریال با سود ۸ درصد وام بگیرند.

معاون امور دهیاری‌های کشور با بیان اینکه تلاش شده بودجه ۹۷ دهیاری‌ها حدود دو برابر نسبت به ۹۶ افزایش یابد، اعلام کرد: دهیاران می‌توانند برای تامین ماشین آلات تا سقف پنج میلیارد ریال با سود ۸ درصد وام بگیرند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «سعیدرضا جندقیان» در نشست با بخشدار و نماینده دهیاران بخش بردخون اظهار داشت: دهیاران باید با مردم ارتباط مستقیم داشته باشند و تلاش خود را برای توسعه روستاها به کار گیرند. جندقیان اضافه کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که دهیاری‌ها درآمد پایدار داشته باشند و استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها یکی از بهترین راه‌ها است.

 

معاون امور دهیاری‌های کشور ادامه داد: اگر دهیاری‌ها برنامه داشته باشند تا ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات داده می‌شود و برای واگذاری ماشین مکانیزه حمل زباله نیز سهمیه‌ای به بخش بردخون داده می‌شود.

 

***  یکی از توانمندی‌های حوزه روستایی بخش بردخون، فعالیت تعاونی دهیاران است

 

بخشدار بردخون نیز با معرفی بخش و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های حوزه روستایی، گفت: وقتی در جایگاهی قرار می‌گیریم و دولت و نظام به ما اعتماد می‌کند باید قدردان این نعمت باشیم و با تمام توان همه ظرفیت‌ها را برای خدمت به مردم صرف کنیم. علی اخلاقی افزود: روستاهای بردخون نیازمند توجه بیشتری هستند که انتظار داریم از محل اعتبارات بند ۲ تبصره ۶ قانون بودجه کمک‌هایی به روستاها اختصاص یابد.

 

وی با بیان اینکه یکی از توانمندی‌های حوزه روستایی بخش بردخون، فعالیت تعاونی دهیاران است، گفت: تلاش می‌کنیم از سال ۹۷ امور عمرانی و خدماتی دهیاری‌های بخش بردخون را به تعاونی دهیاران واگذار کنیم که در این زمینه درخواست واگذاری ماشین آلات عمرانی مورد نیاز دهیاران داریم. اخلاقی ادامه داد: بخش بردخون پتانسیل‌هایی در حوزه کشاورزی و صیادی دارد که تعاونی دهیاران می‌تواند با راه‌اندازی یک بنگاه اقتصادی تولیدی درآمد پایدار داشته باشد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، بخشدار بردخون در پایان خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات حوزه روستایی بردخون پسماندهای روستایی است زیرا دهیاری‌ها ماشین حمل زباله ندارند و این موجب نابسامانی در جمع آوری پسماندها می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید