کد خبر:65138
پ
resized-5749605-las-900-600.jpg-695×0
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

رفع شبهات درباره آمار جنگل‌های کشور

معاون وزیر جهاد کشاورزی: برای از بین بردن و رفع شبهات درباره آمار جنگل‌های کشور از سال آینده سطح جنگل‌های کشور را از طریق کاداستر مشخص می‌کنیم و آن را معیار کار و نقشه راه‌مان قرار می‌دهیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد: برای از بین بردن و رفع شبهات درباره آمار جنگل‌های کشور از سال آینده سطح جنگل‌های کشور را از طریق کاداستر مشخص می‌کنیم و آن را معیار کار و نقشه راه‌مان قرار می‌دهیم.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «مهندس خلیل آقایی» در خصوص آمار جنگل‌های کشور در مراسم کاشت نهال که به مناسبت هفته درختکاری در تیپ آل محمد (ص) سپاه تهران بزرگ برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه دغدغه حفظ منابع طبیعی را دارند و حفاظت خاک را مهمتر از حفاظت آب می‌دانند. معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) ایران را در ردیف کشورهایی قلمداد کرد که توانست سطح جنگل‌های خودش را حفظ کند.

 

*** حفاظت از منابع ارزشمند خاک و جنگل‌های کشور

 

وی خاطر نشان کرد: برای حفاظت از منابع ارزشمند خاک و همچنین جنگل‌ها و مراتع کشور نیازمند مشارکت و بسیج همگانی هستیم و یک سازمان به تنهایی قادر به حفاظت از منابع طبیعی کشور نیست. فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در مراسم کاشت نهال به مناسبت هفته درختکاری در تیپ آل محمد (ص) تهران بزرگ گفت: نیروهای زیادی در قالب بسیج تحت فرماندهی سپاه آمادگی دارند برای ارائه خدمات گوناگون مانند درخت‌کاری در سراسر کشور وارد کار شوند.

 

سردار سرلشکر محمد علی جعفری طی سخنانی با تقدیر از حضور موثر این تیپ در عرصه امنیت تهران، اظهار داشت: سپاه باید نقش موثری در همه عرصه‌های امنیتی، دفاعی، فرهنگی و اجتماعی از جمله درختکاری داشته باشد. وی افزود: دلیلش هم این است که سپاه برای کمک به تامین امنیت و نظم و پیشرفت و گسترش شادابی جامعه کمک می‌کند. زمینه هر نوع پیشرفتی امنیت است و سپاه در جهت آرامش و رفاه مردم تلاش می‌کند.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه کار اول سپاه برقراری امنیت است، تصریح کرد: کار ثانویه سپاه اقدماتی از جمله کمک به توسعه فضای سبز که سلامت و آسایش مردم را به دنبال دارد، به‌ویژه در فضاهایی که مناسب گسترش فضای سبز است و تا الان هم اقدامات خوبی توسط پاسداران صورت گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا،‌ بر اساس این گزارش در پایان مراسم معاون وزیر جهاد کشاورزی و فرمانده سپاه پاسداران بیاد شهیدان دو اصله نهال در محوطه تیپ آل محمد (ص) کاشتند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید