کد خبر:65159
پ
۱۳۹۶۱۲۱۹۱۵۵۱۴۹۱۴۷۱۳۵۸۱۱۸۴

ارتش و سازمان جنگل‌ها، حافظان خاک کشور

ارتش با ایجاد امنیت در خاک کشور و سازمان جنگل‌ها با ایجاد پوشش گیاهی، در کنار یکدیگر از خاک کشور محافظت می‌کند.

ارتش با ایجاد امنیت در خاک کشور و سازمان جنگل‌ها با ایجاد پوشش گیاهی، در کنار یکدیگر از خاک کشور محافظت می‌کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، مهندس خلیل آقایی که در سالن اجتماعات ستاد نیروی زمینی ارتش سخن می‌گفت،افزود: رهبر معظم انقلاب بیشترین تاکید را بر حفظ جنگل‌ها و مراتع دارند و ایشان حفاظت خاک را مهمتر از حفاظت آب برشمردند زیرا برای تشکیل یک سانتی متر خاک صد سال زمان نیاز دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای مدیریت، حفظ و احیای منابع طبیعی را امری ضروری خواند و گفت: گستره کار در منابع طبیعی بسیار وسیع است و سازمان به تنهایی قادر به حفاظت از منابع طبیعی نیست از اینرو چاره‌ای جز مشارکت مردم نداریم.

آقایی افزود: بسیار جای خوسبختی است که امروز نیروهای مسلح کشور در مسئولیت های اجتماعی و سرسبزی ایران عزیز تلاش می‌کنند و ما این آمادگی را داریم که عرصه در اختیار شما قرار دهیم و پس از کاشت درخت محل درختکاری را به‌نام ارتش نامگذاری کنیم و حفاظت آن را به شما واگذار نماییم.

***جایی رزمایش انجام می دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند

 

سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمین ارتش در مراسم روز درختکاری گفت: ارتش اصل کار را بر ولایت محوری قرار داده و سعی داریم دنباله روی اقداماتی باشیم که در فرامین مقام معظم رهبری قرار داشته باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین یادآوری کرد: درختکاری اقدامی است که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارند و هرساله طبق سنت حسنه بر کاشت درخت اقدام می کنند.

وی گفت: ما در رزمایش هایی که انجام می دهیم همواره تاکیدمان بر این است که جایی رزمایش را انجام دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند.

سرتیپ حیدری همچنین گفت: رزمایشی که در دریای عمان داشتیم با یک سری درختان حرا روبرو شدیم، مسیر را تغییر دادیم و تاکیدمان این بود که هیچ شلیکی در آن منطقه جنگلی صورت نگیرد.

 به گزارش خبرگزاری روستا، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خطاب به رییس سازمان جنگل‌ها خاطر نشان کرد: اگر نهال در اختیار ارتش قرار داده شود این ظرفیت وجود دارد در مناطقی که نیروی انسانی کمتر وجود دارد ارتش مناطق مورد نظر را نهال کاری کند.

انتهای پیام///

منبع
وزارت جهاد کشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید