کد خبر:65226
پ
آبیاری+نوین
مجری سامانه‌های نوین آبیاری جهاد کشاورزی:

اجرای ۲۸۸ هزار هکتار سامانه‌های نوین آبیاری در سال جاری

مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی: اجرای این سطح از سیستم آبیاری نوین حداقل ۳۰ درصد افزایش عملکرد محصولات کشاورزی را به دنبال خواهد داشت.

مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: اجرای این سطح از سیستم آبیاری نوین حداقل ۳۰ درصد افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و ۲۵ درصد کاهش مصرف سم، بذر و کود شیمیایی را به دنبال خواهد داشت.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «مهندس عباس زارع» مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی از صرفه‌جویی ۱.۲۷ میلیارد متر مکعب آب با اجرای ۲۸۸ هزار و ۳۴۱ هکتار سامانه‌های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد.

 

***  اجرای طرح سامانه‌های نوین آبیاری

 

مهندس عباس زارع با اعلام این خبر گفت: اجرای این سطح از سیستم آبیاری نوین حداقل ۳۰ درصد افزایش عملکرد محصولات کشاورزی و ۲۵ درصد کاهش مصرف سم، بذر و کود شیمیایی را به دنبال خواهد داشت. وی افزود: از ابتدای سال ۹۶ تا پایان بهمن ماه ۱۴۶ هزار و ۹۴۹ هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز شده‌اند. مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، در سال مالی ۹۶، میزان ۱۴۱ هزار و ۳۹۲ هکتار از پروژه‌‌های سیستم آبیاری نوین در اراضی کشاورزی کشور در حال اجرا است.

 

زارع مجموع پروژه‌های مربوط به سیستم‌های نوین آبیاری را در سال جاری ۱۷ هزار و ۳۶۰ مورد عنوان کرد. وی یادآور شد که برای انجام پروژه‌های اجرا شده تا ماه گذشته ۱۵۵۹ پیمانکار ذی صلاح، ۳۰۶ مشاور و ۴۲۸ تولید کننده لوله و لوازم و تجهیزات آبیاری مجاز به کارفرمایی بهره‌برداران استفاده شده است. مشاور وزیر جهاد کشاورزی، مجموع اراضی تجهیز شده به سیستم‌های نوین آبیاری از ابتدای اجرای طرح تا پایان بهمن ماه سال ۹۶ را یک میلیون و ۷۴۸ هزار و ۲۹ هکتار عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، به گفته وی استان‌های فارس با ۲۱ هزار و ۷۵۷ هکتار، اصفهان ۱۲ هزار و ۴۲۳ هکتار و همدان با ۷۷۱۴ هکتار بیشترین سطح اجرای سیستم آبیاری نوین را به خود اختصاص داده‌اند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید