کد خبر:65253
پ
pic-103371-1480923050

تولید میوه‌های خشک ظرفیتی برای کارآفرینی زنان روستایی

تولید و صادرات میوه‌های خشک ظرفیتی برای کارآفرینی زنان روستایی مازندران است.

تولید و صادرات میوه‌های خشک ظرفیتی برای کارآفرینی زنان روستایی مازندران است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «بهنوش قربانی» در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با بیان اینکه با ایجاد کسب و کار مشاغل خانگی در زمینه خشک کردن میوه‌ها دست به کارآفرینی زده است، خاطرنشان کرد: بانوان روستای مازندران هنوز به خودباوری نرسیده‌اند و با وجود ظرفیت‌های موجود در روستاها، نتوانسته‌اند آن طور که باید امکان اشتغال‌زایی و ارائه محصولات را به بازار انجام دهند.

 

***  احداث کارگاه تولید میوه‌های خشک فرصتی برای کارآفرینی زنان روستایی

 

وی ادامه داد: یک‌سال از احداث کارگاه تولید میوه‌های خشک می‌گذرد و تاسیس شرکت تعاونی روستایی در دستور کار قرار دارد تا تمامی بانوان روستایی را با  برند و مجوز بهداشتی در پوشش کاری خود قرار دهیم. این کارآفرین نمونه گفت: پتانسیل زیادی در روستاها و بانوان روستایی وجود دارد اگر به درجه خودباوری برسند می‌توانند اقتصاد روستا را تکان اساسی دهند.

 

قربانی خاطرنشان کرد: نباید فرصت موجود را از دست داد چرا که ارتقای سطح مشارکت زنان در عرصه اقتصادی و کارآفرینی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و با توجه به تاکید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که بر استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ابترمانده این مهم به سرانجام مطلوب برسد. وی در زمینه کارآفرینی خود تصریح کرد: در حال حاضر در زمینه خشک کردن میوه‌ها برند ما مورد تایید قرار گرفته و بارکد دریافت کردیم و در حال تبادلاتی برای انجام صادرات هستیم.

 

قربانی در مورد ایجاد اشتغال در بین بانوان روستایی خاطرنشان کرد: با این کسب و کار خانگی برای بالغ بر ۲۰ نفر به‌‌صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال‌زایی انجام شده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، این کارآفرین نمونه در پایان خاطر نشان کرد: هر کدام زنان روستایی با عضویت در صندوق زنان روستایی و سپس با داشتن اعتماد به‌نفس و خودباوری و با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌توانند یک کارآفرین نمونه بوده و اشتغال پایدار را رقم بزنند. 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + نوزده =

کلید مقابل را فعال کنید