کد خبر:65268
پ
IMG_20170205_121035122222
رئیس سازمان امور اراضی:

رویکردهای اساسی سازمان امور اراضی

رئیس سازمان امور اراضی: رضایت‌مندی مردم به ویژه کشاورزان، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات حوزه زمین، شفاف‌سازی فرایندها از رویکردهای اساسی سازمان امور اراضی در انجام وظایف و ماموریت‌ها است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور اعلام کرد: رضایت‌مندی مردم به ویژه کشاورزان، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات حوزه زمین، شفاف‌سازی فرایندها و سلامت اداری و جدیت در برخورد با متخلفان و سواستفاده کنندگان از عرصه‌های کشاورزی از رویکردهای اساسی سازمان امور اراضی در انجام وظایف و ماموریت‌ها است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «مهندس علیرضا اورنگی» اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ ارائه خدمات مرتبط با صدور مجوزهای تغییر کاربری، تشخیص نوعیت و واگذاری زمین در سراسر کشور صرفا از طریق سامانه الکترونیکی ارائه می‌شود.

 

مهندس علیرضا اورنگی در حاشیه سفر به استان آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان و تسهیل شرایط برای تولیدکنندگان و بهره برداران بخش در سیاست گذاری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و انجام امور اجرایی حوزه مدیریت زمین، تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۷ ارائه خدمات مرتبط با صدور مجوزهای تغییر کاربری، تشخیص نوعیت و واگذاری زمین در سراسر کشور صرفا از طریق سامانه الکترونیکی ارائه می‌شود.

 

*** رفع تداخلات اراضی متعلق به کشاورزان

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به دستاوردهای مهم و قابل توجه مجموعه برنامه‌ها و اقدامات سازمان و مدیریت‌های استان در زمینه حفظ، ساماندهی و توسعه اراضی طی سال ۱۳۹۶ گفت: این روند باید در سال آتی با جدیت بیشتری ادامه داشته باشد و در تدوین و اجرای بخشنامه‌ها و مقررات اولویت باید حمایت از بخش باشد و نباید از کشاورزان و تولیدکنندگان عرصه امنیت غذایی کشور غفلت کنیم.

 

وی افزود: رفع تداخلات اراضی متعلق به کشاورزان و اراضی ملی و حدنگاری و تهیه نقشه‌های تجمیعی اراضی طی سال ۹۶ به خوبی پیگیری شد که این روند با اولویت اجرای حلقه‌ها و گام‌های بعدی دو برنامه یعنی تثبیت حقوق کشاورزان و مالکان اراضی کشاورزی، صدور اسناد اراضی و حفظ حقوق متقابل مردم و دولت از کلیدی‌ترین اولویت‌های کاری ما در سال ۹۷ خواهد بود.

 

*** اقدامات انجام شده در سازمان امور اراضی کشور 

 

مهندس اورنگی تاکید کرد: هم قانون حفظ کاربری و هم قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی از جمله قوانین مترقی کشور در زمینه حفاظت منابع پایه و خاک کشاورزی و در راستای حمایت ار تولید و بخش کشاورزی است و اهرم‌های برخوردی و سلبی پیش‌بینی شده در این دو قانون در واقع سواستفاده کنندگان و سودجویان از اراضی کشاورزی را هدف قرار داده است.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور در ادامه اظهار داشت: طی سال‌های اخیر همواره رویکرد ما در تدوین و اصلاح مقررات و به ویژه بخشنامه‌های مرتبط با قوانین حوزه حفظ، ساماندهی و واگذاری اراضی، تسهیل شرایط برای کشاورزان و رفع موانع تولید بوده است. مهندس اورنگی خاطر نشان کرد: خوشبختانه سازمان امور اراضی کشور طی سال‌های اخیر با اقدامات انجام شده از سازمان‌های پیشرو در توسعه دولت الکترونیک و اصلاح فرایندها و ایجاد سامانه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات مرتبط با اراضی به متقاضیان بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به اثرات ارائه الکترونیک خدمات در شفافیت، سلامت، سرعت و دقت فرایندها در پایان خاطر نشان کرد: بر این اساس از ابتدای سال ۱۳۹۷ ارائه خدمات مرتبط با صدور مجوزهای تغییر کاربری، تشخیص نوعیت و واگذاری زمین در سراسر کشور صرفا از طریق سامانه الکترونیکی ارائه می‌شود و لازم است در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها با اموزش نیروی انسانی و تجهیز امکانات شرایط برای اجرای این کار فراهم شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید