کد خبر:65867
پ
گردشگری

نگاه ویژه شورای پنجم به توسعه گردشگری

یک عضو شورای شهر تهران: علاقه‌مندی، اهتمام و توجه ویژه به توسعه گردشگری ، شعار شورای شهر پنجم است.

یک عضو شورای شهر تهران: علاقه‌مندی، اهتمام و توجه ویژه به توسعه گردشگری ، شعار شورای شهر پنجم است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا، الهام فخاری در بازدید از ستاد نوروزی گردشگری شهرداری تهران اظهارکرد: مهم‌ترین شاخصه ارزیابی در هر اقدامی ،رضایت‌مندی عمومی و مردمی است.

شادی، رضایت مردمی و  حس خوبی که در شهر وجود دارد بیانگر موفقیت ستادگردشگری شهرداری تهران است.

وی افزود: شاید اقدامات ستادگردشگری خیلی پر هیاهو و توام با سر و صدا نبود ولی آنچه که من در بازدیدهای میدانی و گفت و گو با مردم دیدم چیزی جز اظهار رضایتمندی نبود و همه حس خوبی داشتند که در یک فضای شاد، مثبت و با احترام به سلایق گوناگون،خدمات متنوع ارائه شده است‌.

 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رضایتمندی مردمی ارزشمند و دستاورد بزرگی است، گفت: دست اندرکاران ستاد گردشگری شهرداری تهران به کمک فضای مجازی به‌خوبی توانستند خدمات را به مردم معرفی کنند و تبلیغات دهان به دهان و مردمی در معرفی خدمات ستادگردشگری و جاذبه های دیدنی تهران بسیار موثر بود.

حضور نسل جوان و نوجوان در مراکز گردشگری بویژه بافت‌های تاریخی

فخاری خاطرنشان کرد: حضور نسل جوان و نوجوان در مراکز گردشگری بویژه بافت‌های تاریخی پررنگ بوده  است و گویی به دنبال «کشف شهر از نو» هستند.

 

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهر تهران اظهارکرد: این فضای مثبت به پاس احترام به مردم توسط مدیریت شهری ایجاد شده و در عین حال حاصل تجربیات سال‌های گذشته است. شیوه معرفی و روند خدمات دهی،متنوع و با  بهره‌گیری از روش مدرن و جدید بوده است.

 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: ستادگردشگری علیرغم فرصت و بازه زمانی کوتاه برای تدوین و اجرای برنامه‌ها توانست به‌خوبی عمل کند و این مسیر و فرصت «شهر مردم برای مردم» که توسط این ستاد فراهم شده، در واقع تسهیل‎گر فعالیت‌های بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و تاریخی است. امیدوارم همه ما قدرشناس باشیم و بتوانیم به تداوم و ارتقای گردشگری شهر تهران کمک کنیم.

 

فخاری در ادامه گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های شورای شهر پنجم، جایگزینی درآمدهای پایدار به جای درآمدهای ناپایدار و آسیب‌رسان شهری است و یکی از مهمترین بخش‌های درآمد پایدار «گردشگری» است.

وی با بیان اینکه فرصت ها،ظرفیت و  سرمایه‌های شهر تهران بی‌نظیر است و باید از این بستر بهره ببریم،اظهارکرد: علاقه‌مندی،اهتمام و توجه ویژه به مقوله گردشگری، شعار شورای پنجم است و حرکت در  مسیر درآمد زایی بیشتر از حوزه گردشگری را به جد  دنبال و اجرایی می‌کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: امید است با نگاه نو، تجربه‌های خوب و تبدیل گردشگری به بخشی از سبک زندگی،گام‌های مثبتی در این راستا برداشته شود.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، این عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: قول می دهم که شورای شهر به حوزه گردشگری توجه ویژه‌ای دارد و کمیسیون  فرهنگی و اجتماعی توجه بسیار ویژه تری دارد.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید