کد خبر:65879
پ
كارشناس هواشناسی:

شرایط جوی کشور / سامانه بارشی جدید در راه ایران

سامانه بارشی جدیدی از فردا شب وارد کشور می‌شود.

بررسی شرایط جوی کشور حاکی از این است که سامانه بارشی جدیدی از فردا شب وارد کشور می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا، در خصوص آخرین شرایط جوی نقاط مختلف کشور، امروز شرایط جوی بگونه‌ای است که در تمام کشور در طول روز، آسمانی صاف و آفتابی خواهیم داشت و شرایط آب و هوایی مناسب برای گشت و گذار در طبیعت است، تنها بارش‌های پراکنده‌ای در بخش‌های جنوبی خراسان رضوی و مناطقی از خراسان جنوبی پیش بینی می‌شود.

*** شرایط جوی در گیلان و مازندران

 

شرایط جوی در گیلان و مازندران حاکی از این است که امروز هوا نیمه ابری است، پدیده غالب در شرق کشور و در بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان و خراسان رضوی و جنوبی، وزش باد خواهد بود.

 

*** شرایط جوی فردا

شرایط جوی حاکی از این است که فردا هم آسمانی صاف و آفتابی در غالب نقاط کشور خواهیم داشت و مسافران می‌توانند برای بازگشت به شهرها برنامه‌ریزی کنند.

تنها در ارتفاعات آذربایجان شرقی و غربی و استان اردبیل آسمانی نیمه ابری با بارش‌های پراکنده خواهیم داشت.

 

*** ورود سامانه بارشی به کشور

 

فردا شب یک سامانه بارشی وارد کشور خواهد شد، بنابراین روز چهارشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، گیلان و غرب مازندران بارندگی آغاز می شود و از ظهر به بعد این بارش‌ها غالب سواحل دریای خزر را در بر می گیرد.

 

*** شرایط جوی پنجشنبه و جمعه آینده

 

روز پنجشنبه در غرب، جنوب غرب، مرکز و شمال شرق کشور با شدت و ضعف شاهد بارندگی خواهیم بود، ولی روز جمعه این بارش‌ها تقویت می شود که تمرکز اکثر بارش‌ها در استان‌های غربی کشور خواهد بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا، امروز همچنین بخش‌های شرقی خلیج فارس و حوالی تنگه هرمز آب‌های مواج و متلاطم را خواهیم داشت.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید