کد خبر:65988
پ
۷۸۳۶۹۱
رئیس فدراسیون ورزش روستایی:

آماده‌سازی ۱۴۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی: یک هزار و ۴۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور در حال آماده‌سازی است که می‌طلبد فدراسیون‌ها برای تامین نیروی مربی این خانه‌ها همکاری کنند.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی اعلام کرد: یک هزار و ۴۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور در حال آماده‌سازی است که می‌طلبد فدراسیون‌ها برای تامین نیروی مربی این خانه‌ها همکاری کنند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «غلامرضا جعفری» در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در اراک اظهار داشت: تاکنون بیش از ۶۰۰ خانه ورزش روستایی در کشور راه‌اندازی شده و بیش از یک هزار و ۱۰۰ خانه ورزش روستایی نیز تقریبا آماده بهره‌برداری است. رئیس فدراسیون ورزش روستایی، عشایری و بازی‌های بومی محلی کشور افزود: هم‌چنین ۳۰۰ خانه ورزش روستایی دیگر نیز مراحل آماده‌سازی را سپری می‌کنند که فدراسیون ورزش روستایی در حد بضاعت در اجرای این طرح‌های ورزشی مساعدت کرده است.

 

*** تربیت نیروی انسانی برای خانه‌های ورزش روستایی

 

وی با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی برای خانه‌های ورزش روستایی از جمله تربیت مربی و داور در دستور کار این فدراسیون است، بیان کرد: در این مورد برای تسریع در کار و با توجه به تخصصی بودن موضوع، همکاری و مساعدت سایر فدراسیون‌های ورزشی نیاز است که امیدواریم این مهم تحقق پذیرد.

 

رئیس فدراسیون ورزش روستایی، عشایری و بازی‌های بومی محلی کشور با بیان اینکه توسعه ورزش در مناطق روستایی و عشایری در سال جاری مدنظر قرار دارد، خاطرنشان ساخت: تلاش داریم در سال جاری با بهره‌مندی از منابع مالی در قالب ۲۷صدم درصد سهم بخش ورزش از مالیات بر ارزش افزوده، در راستای توسعه ورزش در مناطق  روستایی نسبت به گذشته عملکرد اثربخش تری را به منصه ظهور بگذاریم.

 

***  ارتقای وضعیت ورزش در محدوده‌های روستایی

 

جعفری تصریح کرد: این اقدام علاوه بر ارتقای وضعیت ورزش در محدوده‌های روستایی، نتایج مهم و مفیدی از جمله افزایش مشارکت اجتماعی جامعه مخاطب و همچنین مقابله با آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه پیشگیری از اعتیاد را به دنبال دارد.

 

رئیس فدراسیون ورزش روستایی، عشایری و بازی‌های بومی محلی کشور ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۷۰۰ نوع بازی بومی محلی در قالب دو هزار و ۴۰۰ نام در کشور شناسایی شده که به دنبال آن هستیم با همکاری سازمان میراث فرهنگی برخی از این بازی‌ها را به ثبت جهانی برسانیم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی عملکرد هیات ورزش روستایی استان مرکزی را مطلوب ارزیابی کرد و در پایان خاطرنشان کرد: طی بازدید از برنامه‌ها و مسابقات ورزش روستایی جام نوروز در استان مرکزی، شاهد استقبال فراوان جوانان و اهالی روستاها بودیم، این نشان می‌دهد که در این حوزه مدیریت مطلوبی اعمال و از ظرفیت‌های موجود در روستاها به خوبی بهره گرفته شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید