کد خبر:66067
پ
۲۶۱۲۸

سهمیه استان گیلان در طرح‌های بوم‌گردی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان سهمیه استان گیلان در طرح‌های بوم‌گردی را پنج هزار واحد عنوان کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان سهمیه این استان در طرح‌های بوم‌گردی را پنج هزار واحد عنوان کرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «رضا علیزاده» روز شنبه در جلسه کمیته تخصصی بوم‌گردی و مجتمع‌های بین راهی گیلان اظهار کرد: نوروز امسال افزون بر هشت میلیون مسافر در استان اقامت کرده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته بیش از ۲۶ درصد افزایش یافته است.

 

*** طرح‌های بوم‌گردی در استان گیلان

 

وی در خصوص طرح‌های بوم‌گردی افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در سومین مرحله از فرایند اجرای این برنامه قرار دارد و اراده بر این است که آنچنان که فرآیندها تعریف شده، کار را پیش ببریم. مدیر کل بنیاد مسکن این استان نیز در این جلسه با تشریح فعالیت‌های انجام شده در بخش اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان بیان داشت: تاکنون، یک هزار و ۳۳۵ تقاضای اولیه در گیلان با موضوع اقامتگاه‌های بوم‌گردی ازسوی دهیاران دریافت شده است.

 

محمد اکبرزاده با بیان این که ۵۶۸ متقاضی احداث واحدهای بوم‌گردی و ۲۰۲ نفر نیز درخواست مرمت و احیاء کرده‌اند، اظهار کرد: ۶۵ تقاضا در بخش احداث و پنج مورد در بخش مرمت و احیاء مصوب شده است. وی سهمیه این استان در طرح‌های بوم‌گردی را پنج هزار واحد عنوان و خاطر نشان کرد: تعداد روستاهای هدف ۱۹۳ روستا با ۱۹ محور است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، جلسه کمیته تخصصی بوم‌گردی و مجتمع‌های بین راهی این استان روز شنبه به ریاست مصطفی سالاری استاندار گیلان برگزار شد.

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید