کد خبر:66220
پ
۲۷۵۶۱۱۲
رئیس سازمان عشایر:

پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور

رئیس سازمان عشایر: در راستای کمک به عشایر کشور در سه سال گذشته بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با شرایط آسان و سود چهار درصد، ضمانت زنجیره‌ای و بازپرداخت پنج ساله توزیع شده است.

رئیس سازمان عشایر کشور اعلام کرد: در راستای کمک به عشایر کشور در سه سال گذشته بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات (‌۴۰۰ میلیارد تومان از صندوق) با شرایط آسان و سود چهار درصد، ضمانت زنجیره‌ای و بازپرداخت پنج ساله توزیع شده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «کرمعلی قندالی» در دیدار با استاندار قزوین اظهارداشت: عشایر از گروه‌های مولد جامعه هستند که با کمترین هزینه‌ای که برای دولت دارند بیشترین تولید را انجام می‌دهند و در تامین گوشت قرمز و دام نقش اساسی دارند. وی اضافه کرد: مصوبات خوبی برای کمک به عشایر در سال‌های اخیر داشته‌ایم که می‌تواند معیشت این گروه را تقویت کرده و به تولید ملی هم کمک کند. قندالی یادآورشد: ازمحل ارزش افزوده حدود ۲۵۰ میلیارد تومان سهم عشایر کشور است که سال آینده انتظار داریم این میزان بیشتر شود.

 

رئیس سازمان عشایر کشور تصریح کرد: از مجموع اعتبارات یادشده حدود ۸۰ میلیارد تومان محقق شده و قوانین دیگر هم به نفع عشایر است و می‌تواند به معیشت عشایر و توسعه و عمران مناطق سکونتی آنها کمک کند.

 

*** خرید  ۱۲۰۰ دستگاه خودرو برای خدمت به عشایر کشور

 

قندالی از خرید خودروهای مورد نیاز ادارات عشایر هم خبر داد و اظهارداشت: در چند سال گذشته تعداد ۱۲۰۰ دستگاه خودرو کمک دار برای خدمت به عشایر کشور خریداری و در استان‌ها توزیع شده است که به‌زودی دو دستگاه خودرو و یک دستگاه تانکر آبرسان سیار در اختیار قزوین قرار خواهد گرفت. قندالی گفت: در ایام نوروز با شرکت عشایر در نمایشگاه ملی کشوری با برپایی ۴۰۰ چادر عشایری نماد خوبی از توانمندی‌های این گروه به نمایش درآمد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

 

وی اضافه کرد: عشایر در اجلاس تبریز ۲۰۱۸ هم حضور دارند و بخش دیگری از توان خود را ارائه خواهند کرد. قندالی اظهارداشت: یک درصد از اعتبارات صندوق توسعه برای تقویت زنجیره تولید اختصاص خواهد یافت که از این محل ۳.۵ میلیارد تومان به عشایر اختصاص داده ایم که منبع خوبی برای اجرای طرح‌هاست. وی اظهارداشت: این اعتبارات برای اصلاح نژاد دام عشایر، مراحل تولید و پیش تولید و سلامت و تغذیه دام هزینه خواهد شد.

 

*** ضوابط اعطای تسهیلات

 

قندالی اضافه کرد: موضوع بازاریابی تولیدات عشایر از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا این گروه در تولید توانمند هستند اما قادر به بازاریابی نیستند و باید به آنها کمک کنیم تا محصولات خود را بفروشند. رئیس سازمان عشایر کشور بیان کرد: ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق ارزی برای توسعه روستایی هزینه خواهد شد که سهم عشایر را هم پیش‌بینی کرده‌ایم اما دادن تسهیلات روش‌های خاص خود را دارد و باید برای این گروه به گونه‌ای دیگر عمل کنیم.

 

قندالی اظهارداشت: ضوابط اعطای تسهیلات با شرایط زندگی عشایر همخوانی ندارد و گرفتن ضامن و سایر مقررات نمی‌تواند نیازهای این گروه را تامین کند. وی افزود: در بازدیدی که از مناطق طارم در استان قزوین داشتیم مشخص شد عشایر شما قابلیت‌های خوبی دارند و بارش‌های سالانه نیز در مناطق آنها خوب است و با داشتن گیاهان دارویی می‌توانند در تولید نقش مهمی ایفا کنند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان عشایر کشور در پایان خاطر نشان کرد: از استان‌هایی مانند قزوین که اداره عشایری در آنها راه‌اندازی شده حمایت می‌کنیم و تجهیزات مورد نیاز آنها از جمله خودرو و مکان مناسب را تامین می‌کنیم و در این راستا سال گذشته سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در زنجیره تولید گوشت قرمز تخصیص داده شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید