کد خبر:66275
پ
ihoso0s6vrta
معاون توسعه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی:

ترویج حقوق شهروندی در بخش کشاورزی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی: در زمینه حقوق شهروندی دولت تدبیر و امید، فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: در زمینه حقوق شهروندی دولت تدبیر و امید، فعالیت‌های خوبی انجام داده و ما در بخش کشاورزی باید بکوشیم خانواده‌های کشاورزی، زنان روستایی و اقشار محروم را از حقوق خود مطلع کنیم.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «مهندس محمدعلی جوادی» در مراسم معارفه دستیار وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی، بر فرهنگسازی، ترویج و اطلاع‌رسانی در زمینه حقوق شهروندی در جامعه کشاورزان، تولید‌کنندگان و به‌ویژه زنان روستایی تاکید کرد. وی خواستار فعال‌تر شدن بخش حقوق شهروندی در کلیه سازمان‌ها و زیر مجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی از مراکز مرزی تا مراکز خدمات دهستان، شهرستان‌ها و پایتخت شد.

 

*** سیاست وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تربیت مدیران جوان

 

جوادی در ادامه با اشاره به سیاست وزارت جهاد کشاورزی در زمینه جوانسازی و تربیت مدیران جوان در این حوزه اظهار داشت: ما از چند سال گذشته به فکر جوانسازی مدیریت وزارتخانه در همه ارکان بودیم و گام‌های مثبتی در این راستا برداشته شده است. وی افزود: ما به دنبال آن هستیم که شکاف مدیریتی در هرم سنی وزارت جهاد کشاورزی کمتر و جوانان، بخش کشاورزی را در آینده مدیریت کنند.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در عین حال ابراز امیدواری کرد که در آینده با تشکیل کانون‌های آموزشی، بخش عظیمی از بانوان توانمند در وزارت جهاد کشاورزی در حوزه‌های مدیریتی منصوب شوند. وی گفت: با انتصاب دستیار وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی و توانمندی‌های ایشان امیدواریم بخشی از فعالیت‌های مربوط به این امر در وزارتخانه انجام شود.

 

*** برنامه‌های مربوط به حقوق شهروندی

 

در این مراسم، مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر امور زنان روستایی و عشایری نیز اظهار داشت: اگر چه حقوق شهروندی شامل همه آحاد جامعه اعم از زن و مرد می‌شود و اجرای کلیه مواد منشور شهروندی برای همه الزام‌آور است، اما در چند ماده از این منشور به‌طور ویژه به زنان اشاره شده است. فروغ السادات بنی هاشم، تاکید منشور شهروندی بر حقوق زنان را ناشی از مسایل تاریخی، فرهنگی و اجتماعی جوامع مختلف از جمله کشورمان دانست.

 

وی تصریح کرد: موضوع حقوق شهروندی در وزارت جهاد کشاورزی، گستره وسیعی دارد و علاوه بر زنان شاغل در این وزارتخانه، ۱۰ میلیون زن روستایی و عشایری را شامل می‌شود که در اقصی نقاط کشور شاغلند و از حقوق شهروندی خود کم‌اطلاع هستند. مدیر کل دفتر امور زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی افزود: از این رو ضروری است زنان روستایی در برنامه‌های مربوط به حقوق شهروندی وزارتخانه در اولویت قرار گیرند.

 

*** امنیت غذایی مردم

 

در این مراسم، دستیار وزیر جهاد کشاورزی در امور حقوق شهروندی نیز با تاکید بر استفاده از خرد جمعی و کار گروهی در پیشبرد برنامه‌های حقوق شهروندی در بخش کشاورزی گفت: حق حیات، سلامت و کیفیت زندگی از اصول حقوق شهروندی است و حق سلامت به تغذیه بر می‌گردد.

 

طاهره فیروزی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی امنیت غذایی مردم را بر عهده دارد، اذعان داشت: غذایی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد باید به منظور حفظ سلامت دارای کیفیت و متناسب با استانداردهای جهانی باشد. وی به قدمت حقوق شهروندی در کشورمان اشاره و تصریح کرد: ایران جزو قدیمی‌ترین کشورها است که منشور حقوق بشر را تدوین کرده و نخستین منشور حقوق بشر و حقوق شهروندی مربوط به ۳ هزار سال پیش در زمان کوروش بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیر کل دفتر امور زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی در پایان خاطر نشان کرد: نخستین شکل مدرن و مدون حقوق شهروندی در انگلستان در قرن ۱۳ نوشته شد که حاصل ۱۰۰ سال مبارزه می‌باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
وزارت جهاد کشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید