کد خبر:66333
پ
۲۸۹۳۱۱۲۲۲۲

سی چشمه دائمی شهرستان کوهرنگ خشک شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستای چهارمحال و بختیاری: در پی وقوع ۱۰ سال متوالی خشکسالی در استان ۳۰ چشمه دائمی تامین کننده آب مناطق روستایی شهرستان کوهرنگ خشک شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستای چهارمحال و بختیاری: در پی وقوع ۱۰ سال متوالی خشکسالی در استان، ۳۰ چشمه دائمی تامین کننده آب مناطق روستایی شهرستان کوهرنگ خشک شد.
 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا، تورج احمدپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران عنوان کرد: این چشمه ها با قدمتی بیش از ۵۰ سال، آب مصرفی جمعیتی بالغ بر ۷ هزار نفر از روستائیان شهرستان کوهرنگ را تامین می کند.

 

آب چشمه شهرستان کوهرنگ از ۶۰۰ به ۳۰۰ لیتر کاهش یافته است

وی ادامه داد: خشکسالی های اخیر دبی آب چشمه کوهرنگ را از ۶۰۰ به ۳۰۰ لیتر کاهش داده و همین موضوع تامین آب برای مناطق روستایی این شهرستان را به ویژه در فصل تابستان با چالش مواجه کرده است.

احمدپور با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بیش از ۹۰ روستا در استان از نعمت آب لوله کشی بهره مند شدند، تصریح کرد: با این وجود در فصل تابستان ۴۰ روستای استان که بیشتر در شهرستان لردگان واقع هستند با تانکر آبرسانی می شود.

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری، جمعیت روستایی بهره مند از آب آشامیدنی این استان را ۱۳۵ هزار نفر در قالب مجتمع ها و طرح های آبرسانی اعلام کرد.

در حالی که چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده رود و کارون است اما بیش از ۹۰ درصد نیاز آبی خود را از منابع آب زیرزمینی تامین می کند که با توجه به خشکسالی های یک دهه اخیر، تغییر اقلیم و تبدیل بارش ها از برف به باران، چشمه ها و سفره های آب زیرزمینی با افت شدید مواجه و تامین آب برای مناطق شهری و روستایی استان را با چالش جدی مواجه کرده است.

شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید