کد خبر:66350
پ
بازدید

بازدید معاون توسعه روستا از طرح‌های اشتغالزایی روستایی در قزوین

معاون توسعه روستایی کشور عصر چهارشنبه در سفر به قزوین از دو طرح اجرا شده در روستاهای استان قزوین دیدن کرد و با نحوه اجرای این طرح‌های اشتغالزایی آشنا شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عصر چهارشنبه در سفر به قزوین از دو طرح اجرا شده در روستاهای استان قزوین دیدن کرد و با نحوه اجرای این طرح‌های اشتغالزایی آشنا شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «سید ابوالفضل رضوی» به همراه علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، میقانی مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، علی اکبر کبیری معاون سازمان صنعت استان، قندی بخشدار کوهین با حضور در روستای رامشان از توبع بخش کوهین از اجرای طرح شرکت دانش بنیان که در زمینه تبدیل ضایعات پالایشگاهی و پتروشیمی به سوخت قابل استفاده در صنایع و نیروگاه‌ها فعالیت می‌کند دیدن کرد.

 

*** ایجاد شغل

 

این واحد تولیدی توسط تعدادی از جوانان نخبه در حال احداث است و در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. شاهین بختیاری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در بازدید معاون توسعه روستایی کشور گفت: تولیدات ما در زمینه بازیافت ضایعات پالایشگاهی و پتروشیمی است و با راه‌اندازی آن برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

 

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ۴ میلیارد تومان هزینه شده که دو میلیارد تومان آن تسهیلات بوده است. بختیاری یادآور شد: با طرح جدیدی که ارائه کرده‌ایم قادریم ضایعات پالایشگاهی را به سوخت و روغنی تبدیل کنیم که  تصفیه مازوت است و در میعانات گازی هم استفاده می‌شود.

 

*** اجرای طرح‌های اشتغالزایی در روستاهای مستعد

 

وی بیان کرد: این طرح اگر تکمیل شود اولین بار در ایران است که مازوت را تبدیل به سوخت پاک کرده و سوخت برون‌سوزی تولید خواهد شد که ارزش افزوده بالایی دارد و ضمن کاهش آلودگی زیست محیطی در صنایع نیروگاهی نیز کاربرد خواهد داشت. این مبتکر اظهارداشت: با این طرح از خام فروشی مواد جلوگیری شده و ارزش افزوده دو برابری هم ایجاد می‌شود. وی گفت: اختراع و ابتکار و طراحی و نیز عملیات اجرایی کار توسط متخصصان داخلی و خودمان صورت گرفته است و در صورت تامین اعتبارات کم بهره قادریم طرح توسعه را در مراحل بعدی اجرایی کنیم.

 

رضوی همچنین از باغ الگویی گردوی در دست احداث در روستای حسام آباد از توابع بخش کوهین بازدید کرد. این باغ گردو در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار با کاشت ۲۵۰ هزار اصله نهال گردوی خارجی که مقاوم در برابر شرایط و سازگار با اقلیم منطقه کوهین است در دست اجراست. این طرح که توسط روستاییان اجرا می‌شود تاکنون ۸ میلیارد تومان هزینه داشته و قادر است برای ۲۰ نفر شغل ایجاد کند.

 

رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح بزرگ در روستاهای قزوین اظهارداشت: این طرح الگوی بسیار مدرنی است که می‌تواند اقتصاد روستاییان را متحول کند و برای آنها درآمدزا باشد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در پایان خاطر نشان کرد: اجرای اینگونه طرح‌های اشتغالزایی در روستاهای مستعد می‌تواند به تولید ملی و اشتغال کشور و استان کمک موثری کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید