کد خبر:66389
پ
انتقال+تعاونی_های+کشاورزی+از+وزارت+تعاون،+کار+و+رفاه+اجتماعی+به+سازمان+مرکزی+تعاون+روستایی++شرایط+انتقال
استاندار اردبیل:

محور اصلی فعالیت و توسعه تعاون روستایی

استاندار اردبیل با اعلام آمادگی استانداری اردبیل برای افزایش همکاری‌های فی مابین، خواستار تلاش و توجه سازمان تعاون روستایی کشور در راستای تقویت تعاون روستایی در استان شد.

استاندار اردبیل با اعلام آمادگی استانداری اردبیل برای افزایش همکاری‌های فی مابین، خواستار تلاش و توجه سازمان تعاون روستایی کشور در راستای تقویت تعاون روستایی در استان شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «اکبر بهنام جو» در دیدار با رئیس سازمان تعاون روستایی کشور اظهار داشت: باید توسعه اشتغال در روستاها محور اصلی فعالیت و توسعه تعاون روستایی باشد.

 

***  لزوم گسترش فعالیت‌های سازمان تعاون روستایی

 

وی با اشاره به رشد چشمگیر تولید محصولات کشاورزی از جمله غلات در این استان تاکید کرد که با زیر کشت رفتن اراضی پایاب سد خدآفرین طی آینده‌ای نزدیک بالغ بر ۱.۵ میلیون تن به تولید محصولات کشاورزی استان اضافه خواهد شد.

 

استاندار اردبیل این مهم و نیز وجود اراضی حاصل‌خیز در شمال و جنوب استان را فرصت طلایی برای توسعه فعالیت تعاونی‌های روستایی دانست. بهنام جو تاکید کرد که این توجه و برنامه ریزی‌ها باید با هدف توسعه اشتغال و رفع بیکاری در روستاها باشد.

 

رییس سازمان تعاون روستایی کشور هم در این دیدار با تقدیر از همکاری‌های مجموعه مدیریت استان، بر لزوم گسترش فعالیت‌های سازمان در استان اردبیل تاکید و قول همکاری داد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، تسریع در خرید و پرداخت وجه محصولات خرید تضمینی، روند پیشرفت اهداف نظام بهره‌برداری پایاب سد خدآفرین، بررسی مسائل مربوط به تعاونی‌های تولید و آموزش، ترویج و ارتقای فرهنگ تعاونی و… و از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مورد بحث قرار گرفت.

 

انتهای پیام///

منبع
معاونت توسعه روستایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید