کد خبر:66642
پ
قزوین
مدیرکل امور روستایی قزوین:

اجرای طرح اشتغال‌زایی در ۵۰ روستای قزوین

پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی، بر اساس برنامه ملی اشتغال فراگیر، تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستاها و ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه، در دستور کار دولت قرار دارد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین در خصوص اجرای طرح اشتغال‌زایی در روستاهای قزوین اظهار داشت: بر اساس برنامه ملی اشتغال فراگیر، تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستاها و ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه، پرداخت تسهیلات به متقاضیان طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در دستور کار دولت قرار دارد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «اکرم نجفی» در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با بیان اینکه سهم قزوین در این طرح ۴۴۴ روستا در کل سال‌های برنامه ششم توسعه است، افزود: هر سال کار تدوین برنامه برای بررسی توانمندی‌های ۸۹ روستا به منظور اجرای پروژه‌های اقتصادی در آنها انجام می‌شود که در این راستا فعلا در فاز نخست ظرفیت‌های ۵۰ روستای قزوین برای سرمایه‌گذاری و ایجاد طرح‌های اشتغال‌زا در آنها شناسایی شده است. 

 

نجفی ادامه داد: بر این اساس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مکلف است با توجه به ظرفیت‌های بومی مناطق روستایی، به متقاضیان اجرای طرح‌های اقتصادی در آنها تسهیلات ارایه کند.

 

*** اجرای طرح اشتغال‌زایی در قزوین

 

وی، اجرای طرح اشتغال‌زایی و توسعه گردشگری روستایی را از اولویت‌های اساسی اداره کل امور روستایی استانداری قزوین عنوان کرد و گفت: در راستای محرومیت زدایی و حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها طی تفاهم نامه‌ای بین معاونت مناطق محروم و روستایی ریاست جمهوری با بانک سینا و بنیاد علوی، تسهیلات بانکی در قالب تامین مالی طرح‌های اقتصادی به اشخاص واجد شرایط و فعال در بخش های اقتصادی و اشتغالزا در نقاط روستایی استان پرداخت می شود. 

نجفی همچنین گفت: تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال از محل این تفاهم‌نامه به متقاضیان در استان پرداخت شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که تا پایان اردیبهشت ماه امسال ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر پرداخت شود، استان قزوین امکان دریافت همین مقدار اعتبار برای پرداخت تسهیلات را خواهد داشت. مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین افزود: همچنین در قالب تفاهم‌‌نامه بین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بانک پارسیان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال‌زایی به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال به قزوین اختصاص یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین در پایان خاطر نشان کرد: همچنین ۱۲میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از طریق بانک کشاورزی و ۱۸ میلیارد ریال از طریق توافق شرکت تعاونی دهیاری‌های استان و پست بانک در قالب تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان در روستاهای استان پرداخت شده است.

 
روستانیوز روستانیوز روستانیوز

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید