کد خبر:66697
پ
بیمه

تمام زنان روستایی و عشایر زیر ۵۰ سال بیمه می‌شوند

مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی صندوق بیمه اجتماعی: ظرفیت پوشش بیمه برای تمام زنان روستایی و عشایر زیر ۵۰ سال فراهم شد.

مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی صندوق بیمه اجتماعی اظهار داشت: پوشش بیمه زنان روستایی و عشایر زیر ۵۰ سال فراهم شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، عباس باقری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بهزیستی و صندوق بیمه اجتماعی گفت: اولین تفاهم‌نامه همکاری که صندوق بیمه اجتماعی با سازمان بهزیستی منعقد کرده به سال ۸۶ برمی‌گردد که پوشش بیمه‌ببیمهای برای ۳۴ هزار نفر تعریف شده بود.

وی ادامه داد: طی این سالها تعداد بیمه‌شدگان و حمایت‌هایی که از آنها اتفاق افتاده افزایش یافته و اکنون در قرارداد جدید ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

*** پوشش بیمه زنان روستایی و عشایر زیر ۵۰ سال

باقری گفت: ظرفیت پوشش بیمه‌ای برای تمام زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر آن هم کمتر از ۵۰ سال را در صندوق داریم که می‌توانند این افراد بیایند و بیمه شوند.

وی ادامه داد: تاکنون متأسفانه ۲۰۱ نفر از مددجویان صندوق در حوزه زنان سرپرست خانوار در قالب فوتی، از کار افتاده و بازنشسته از مزایای صندوق برخوردار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی صندوق بیمه اجتماعی، در پایان خاطر نشان کرد: زنان سرپرست خانواری که تحت پوشش بهزیستی هستند و به توانمندی و کسب درآمد رسیده‌اند می‌توانند تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی درآیند و طبق قانون نیازی به بیمه تأمین اجتماعی برای آنها نیست چرا که دوسوم حق بیمه را دولت می‌پردازد و به این ترتیب، هزینه کارفرما کاهش یافته و زمینه بیمه شدن بیشتر را فراهم می‌کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید