کد خبر:67363
پ
دریای خزر
رییس هیات نجات غریق و مازندران:

شناسایی نقاط حادثه خیز دریای خزر

طرح پایش نقاط حادثه خیز دریای خزر در تابستان امسال اجرا می‌شود.

طرح پایش نقاط حادثه خیز دریای خزر در تابستان امسال  اجرا می‌شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، رییس هیات نجات غریق و غواصی مازندران بیان کرد: هنوز تصمیمی برای آغاز زمان اجرای طرح دریا گرفته نشده است، اما ناجیان غریق از اول خرداد در سواحل استان مستقر می‌شوند.

 

رئیس هیئت نجات غریق با بیان اینکه هنوز تعداد ناجیانی که در طرح دریای امسال به کار گیری می‌شوند مشخص نیست، گفت: هفته آینده جلسه‌ای در استانداری با حضور همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با طرح دریا تشکیل و راجع به روند اجرایی این طرح تصمیم گیری می‌شود.

 

کریمیان افزود: یکی از معضلاتی که پارسال در طرح دریا وجود داشت تعهد نداشتن مالکان ویلا‌ها و پلاژ‌های خصوصی برای بکارگیری ناجیان غریق بود که قرار است در نشستی با مسئولان قضایی استان برای حل این مشکل چاره‌اندیشی شود.

 

*** بکارگیری ناجیان غریق در دریای خزر

 

وی گفت: بر اساس نص صریح قانون مالکان ویلا‌های خصوصی موظف به بکارگیری ناجیان غریق هستند اما برخی از این افراد پارسال از اجرای این قانون شانه خالی کردند که نتیجه آن غرق شدن چند نفر در ویلا‌های خصوصی بود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، ریئس هیئت نجات غریق و غواصی مازندران در پایان خاطر نشان کرد: ساز و کار فعالیت ناجیان غریق هفته آینده نهایی می‌شود، این هیئت برای اجرای مناسبتر طرح دریا، افزایش تجهیزات ، پرداخت به موقع حقوق و بیمه ناجیان غریق را به استانداری پیشنهاد داده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صداوسیما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید