کد خبر:68201
پ
کشاورزی

توسعه همکاری باکو با ایران در بخش کشاورزی

معاون وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان خواستار توسعه همکاری با جمهوری اسلامی ایران در بخش کشاورزی شد .

معاون وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان خواستار توسعه همکاری با جمهوری اسلامی ایران در بخش کشاورزی شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، « الهام قلی اف »عصر دوشنبه در دیدار با محمدمهدی کربلایی مدیر عامل سازمان اتکا در باکو ضمن اشاره به اراده سیاسی سران دو کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان و ایران افزود: این مهم ایجاب می‌کند که دو کشور همکاری خود را در همه عرصه‌ها از جمله در بحش کشاورزی، گسترش دهند.

قلی اف خاطرنشان کرد: جمهوری آذربایجان همواره ارتباط خوبی با ایران داشته و در حال حاضر کار گروه مشترک دو کشور در بخش کشاورزی، فعال بوده و نخستین جلسه آن در سال گذشته در باکو برگزار شده است.

معاون وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت های بزرگ در بخش کشاورزی، برخوردار است گفت : هدف ما توسعه هر چه بیشتر همکاری در این حوزه می‌باشد.

الهام قلی اف گفت : ما هر گونه آمادگی برای توسعه روابط در بخش کشاورزی با جمهوری اسلامی ایران را داریم و این دیدارها و مذاکرات می‌تواند به تقویت روابط کمک کند.

 

*** سازمان اتکا، عاملی برای توسعه روابط دو کشور

 

معاون وزیر کشاورزی جمهوری آذربایجان، همچنین اهمیت روابط و همکاری میان نهادهای علمی و تحقیقاتی کشاورزی این کشور و جمهوری اسلامی ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: ما آماده همکاری همه جانبه در بخش کشاورزی، هستیم.

وی اتکا را یک سازمان مهم عنوان کرد و گفت: اخذ تجربیات این سازمان از سوی نهادهای دولتی جمهوری آذربایجان فعال در بخش کشاورزی و در حوزه‌های مرتبط با این بخش از اهمیت خاص برخوردار است.

محمد مهدی کربلایی نیز در این دیدار با بیان اینکه در حال حاضر شرایط بسیار مناسب در روابط ایران و جمهوری آذربایجان حاکم است ، گفت: ار اده دو کشور آن است که روابط را توسعه و مستحکم‌تر کنند.

وی افزود : سازمان اتکا می‌تواند عاملی برای توسعه روابط دو کشور باشد.
مدیرعامل اتکا ، گزارشی در باره فعالیت این سازمان ارایه کرد و گفت: در حوزه کشاوزی ، دامداری ، فروش محصولات کشاورزی، می‌توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری روستا، کربلایی  در خصوص گسترش همکاری میان سازمان اتکا و بخش کشاورزی جمهوری آذربایجان ابراز امیدواری کرد و گفت: در راستای سازماندهی مشترک صادرات و واردات کشاورزی و انجام تحقیقات علمی در این حوزه می‌توانیم به نتیجه خوبی برسیم .

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

کلید مقابل را فعال کنید