کد خبر:68320
پ
سیدابوالفضل رضوی
معاون توسعه روستایی خبر داد

ایجاد ۳۲۰ هزار شغل پایدار در روستاهای کشور

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از تخصیص ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان خبر داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از تخصیص ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای اشتغال روستاییان خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «ابوالفضل رضوی» روز سه‌شنبه در نخستین گردهمایی ترویج بوم‌گردی در روستاهای کاشان و آران و بیدگل بیان کرد:

این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و سرمایه‌های بانکی با کارمزد چهار درصد به روستاها و عشایر مرزنشین و با ۶ درصد کارمزد نیز به سایر روستاییان و عشایر پرداخت می‌شود. وی افزود: بازپرداخت این تسهیلات تا سقف سه سال با ۶ ماه تنفس است و سندهای روستایی از جمله ملکی، مسکونی و سفته محل اجرای این طرح است.

 

*** اشتغال در روستاهای کشور

 

او ابراز امیدواری کرد که با تخصیص این تسهیلات در مجموع سال جاری نزدیک به ۳۲۰ هزار شغل پایدار در روستاهای کشور ایجاد شود.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: همچنین هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته تا از محل بانک‌های سینا و پارسیان نیز ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد هشت درصد در اختیار روستاییان قرار داده شود.

 

رضوی گفت: اگر مسئولان استانی تا پایان خرداد ماه اقدام به امضای توافق‌نامه با بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی کنند، تا پایان تیرماه در مجموع بیش از ۵۰ درصد از این تسهیلات پرداخت خواهد شد.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: این تسهیلات برای تمام طرح‌های منجر به شغل پایدار در روستاها از جمله در زمینه های گردشگری، صنایع دستی، دامپروری، کشاورزی، زنبورداری و معدن قابل پرداخت است.

 

*** نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن

 

وی بیان کرد: اعتقادی به سرمایه‌‌گذاری‌های دولتی وجود ندارد، چرا که دولت به عنوان مجموعه‌ای خدمتگزار تنها با چابک‌سازی می‌تواند موفق عمل کند در حالی که روستاییان و عشایر با اراده، خودباوری، آموزش و خلاقیت می‌توانند ثروت کشور را به چند برابر برسانند. 

 

رضوی افزود: تمرکز بر مناطق بزرگ در نظام برنامه‌ریزی منجر به وارد آمدن آسیب‌هایی به مردم و کشور شده که نشان می‌دهد در راه توسعه باید گام‌های بیشتر و بزرگتری برداشته شود.

 

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵، از جمعیت ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفری کشور افزون بر ۲۰ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر (۲۵٫۹ درصد) در ۶۲ هزار و ۲۸۴ روستا ساکن هستند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، نخستین گردهمایی توسعه و ترویج بوم‌گردی در روستاهای کاشان و آران و بیدگل با حضور جمعی از اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران این شهرستان‌ها در باغ پرندگان کاشان برگزار شد.

 

روستانیوز روستانیوز روستانیوز

انتهای پیام///

منبع
معاونت توسعه روستایی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید