کد خبر:68331
پ
سازمان جنگل‌ها
رییس سازمان جنگل‌ها

تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی وظیفه سازمان جنگل‌ها است

معاون وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور وظیفه این سازمان را حفظ انفال و تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی برشمرد.

معاون وزیر و رییس سازمان جنگل‌ها ، مراتع و آبخیزداری کشور وظیفه این سازمان را حفظ انفال و تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی برشمرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «خلیل آقایی» وظیفه این سازمان را حفظ انفال و تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی برشمرد و گفت: ممیزی اراضی، اجرای طرح کاداستر و اخذ سند تک برگی از جمله اقداماتی است که در راستای حفظ حقوق بیت‌المال انجام می‌شود.

 

*** مرتفع کردن مشکلات کشاورزان و بهره‌برداران با همکاری سازمان جنگل‌ها 

 

مهندس خلیل آقایی در نشست مشترک با استاندار استان کرمان و مجمع نمایندگان مجلس این استان ضمن تشریح وظایف منابع طبیعی و چالش‌های موجود در این بخش تاکید کرد: مشکل تداخلات اراضی مردم منطقه باید در اسرع وقت حل و فصل شود.

 

وی، استان کرمان را یکی از استان‌های هدف در مقابله با بیابان‌زایی دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از سرمایه اجتماعی و جوامع محلی سرعت راه مقابله با بیابان‌زایی را افزایش می‌دهد.

 

رییس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: با همکاری مسوولان استان امسال سطح بیشتری از اراضی بیابانی استان کرمان تحت پوشش تثبیت شن و مالچ‌پاشی قرار می‌گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در این نشست علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و حبیب‌اله نیکزادی نماینده مردم شهرستان‌های بم، نرماشیر و فهرج با ارائه گزارشی درباره وضعیت اقلیمی استان، پدیده گرد و غبار و هجوم ریزگردها در شرق استان کرمان و منطقه ریگان، خواستار مقابله بیشتر دولت با پدیده بیابان‌زایی شدند و سرانجام با تشریح مشکلات کشاورزان و بهره‌برداران تاکید کردند که با همکاری سازمان جنگل‌ها و مسوولان استان کرمان مشکلات موجود هر چه سریع‌تر مرتفع شود.

 

روستانیوز روستانیوز روستانیوز

انتهای پیام///

منبع
وزارت جهاد کشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید