کد خبر:69037
پ
علیرضا رفیعی پور
سازمان دامپزشکی کشور:

اعلام شرایط صادرات محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی کشور

سازمان دامپزشکی کشور طی نامه شماره ۹۷/۴۰/۴۳/۱۴۷۴۳ مورخ ۹۷/۳/۲ شرایط صادرات محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی را اعلام کرد.

سازمان دامپزشکی کشور طی نامه شماره ۹۷/۴۰/۴۳/۱۴۷۴۳ مورخ ۹۷/۳/۲ شرایط صادرات محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی را اعلام کرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، با توجه به موضوعات مطرح شده در جلسه شورای مدیران کل دامپزشکی استان‌های کشور در روزهای ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری، در استان فارس مقرر شد که صادرات محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی کشور از واحد‌های مجاز دارای پروانه بهداشتی از سازمان دامپزشکی به چهار شکل صورت پذیرد.

 

*** شرایط صادرات محصولات مرتبط با سازمان دامپزشکی کشور

 

۱- صادرات به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اروپا صرفا باید برای واحد‌هایی صورت گیرد که دارای کد EC باشند و با رعایت قوانین ملی و مصوبات شورای اتحادیه اروپا گواهی بهداشتی دامپزشکی صادر شود.

 

۲-در حوزه صادرات به مقصد کشور‌های عضو اتحادیه أوراسیا نیز لازم است که صادرات صرفا به واحدهایی که فهرست آن‌ها روی وب سایت کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی منتشر شده گواهی بهداشتی دامپزشکی صادر شود.

 

۳- در بین کشورهایی که مطالبات بهداشتی ورود (IHR) خود را رسما اعلام کرده‌اند می‌بایست تنها برای واحدهای مجازی که امکان اعمال شرایط کشور مقصد را دارند گواهی بهداشتی دامپزشکی صادر شود.

 

۴-صادرات به مقصد کشورهایی که مطالبات بهداشتی خاصی اعلام نموده‌اند مطابق ضوابط بهداشتی ملی کشور برای تولید و عرضه در داخل کشور و با اخذ قرارداد فی مابین خریدار و فروشنده و اخذ تعهد از صادرکننده مبنی بر قبول کلیه عواقب ناشی از عودت احتمالی محموله بلامانع می‌باشد.

 

روستانیوز روستانیوز روستانیوز

صدای روستا صدای روستا صدای روستا

انتهای پیام///

منبع
وزارت جهاد کشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید