کد خبر:69629
پ
بذر
معاون تحقیقات وزارت جهادکشاورزی:

واگذاری دانش تولید ۱۹رقم بذر به بخش خصوصی

اسکندر زند از واگذاری دانش تولید ۱۹رقم بذر جدید غلات و حبوبات دیم به بخش خصوصی، خبر داد.

اسکندر زند از واگذاری دانش تولید ۱۹رقم بذر جدید غلات و حبوبات دیم به بخش خصوصی، خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، اسکندر زند در نشست بررسی برنامه «برون سپاری وظایف غیر حاکمیتی موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور»، اظهار داشت:

برنامه «برون سپاری وظایف پژوهشی و فناوری موسسه تحقیقات کشاورزی دیم تا افق ۱۴۰۴»، با برنامه‌ریزی منسجم و زمان بندی شده و ارائه مدل در زمینه‌های تحقیقاتی موسسه، دارای اهمیت بسیاری است.

وی بر سیاست شفاف سازی و ارائه برنامه زمان بندی شده موسسه تحقیقات دیم درخصوص حمایت از شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان ساخت: بعضی از برون سپاری‌ها در زمینه کشاورزی دیم در دست اقدام بوده و با توجه به سود آوری و جذابیت آن برای بخش خصوصی سعی در برون سپاری آن است.

وی افزود: همچنین نظارت دولت در حوزه تولید باید موجب کاهش هزینه‌های تولید شود و این موضوع مورد توجه وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

.

*** برون سپاری وظایف غیر حاکمیتی

 

رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به این که فروش لاین‌های امید بخش برای بخش خصوصی دارای جذابیت فراوان است، گفت:

تاکنون از میان ۵۴ رقم جدید بذر دیم که از سوی محققان موسسه تحقیقات کشاورز دیم برای کشت در دیم‌زارها معرفی گردیده، دانش فنی تولید ۱۹ رقم بذر جدید غلات و حبوبات دیم به بخش خصوصی واگذار شده است.

در ادامه رئیس موسسه تحقیقات کشاورزی دیم نیز در گزارش خود ضمن اشاره به استقبال از برون سپاری وظایف غیرحاکمیتی موسسه بیان داشت:

برون سپاری وظایف غیر حاکمیتی و حمایت از شکل گیری بخش غیر دولتی متناظر، راهی برای توانمندسازی موسسه با توجه به محدودیت در منابع انسانی و امکانات میباشد که این امر با عدم نگاه توسعه‌گری در ساختارها و امکانات توام می‌باشد.

.

به گزارش خبرگزاری روستا، گلکاری افزود: در سال‌های گذشته موسسه تحقیقات کشاورزی دیم در واگذاری ارقام دیم در کشور پیشرو بوده است همچنین تعاملات خوبی با بخش صنعت برای فعالیت‌‌های پژوهشی مشترک داشته و پیشنهادهای جدیدی برای فروش لاین امید بخش به بخش خصوصی داشته است.

.

انتهای پیام///

منبع
وزارت جهاد کشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − نه =

کلید مقابل را فعال کنید