کد خبر:70641
پ
مازندران

اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی به مازندران

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از دریافت تسهیلات در مرحله نخست برای اشتغالزایی هنرمندان صنایع دستی در روستاها با دریافت اعتبار حدود ۱۲ میلیارد تومانی در سطح مازندران خبر داد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از دریافت تسهیلات در مرحله نخست برای اشتغالزایی هنرمندان صنایع دستی در روستاها با دریافت اعتبار حدود ۱۲ میلیارد تومانی در سطح مازندران خبر داد.

 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «حسین ایزدی» در گفت‌وگو با خبرنگاران، بابیان اینکه کل اعتبارات دریافتی برای اشتغالزایی صنایع دستی در استان ۱۶ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: تخصیص اعتبارات مرحله نخست ۱۶ میلیارد تومان به مازندران برای بحث صنایع دستی و فرش داده شد که از این میزان حدود ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به صنایع دستی در بخش اشتغال روستایی و مابقی به مقوله فرش اختصاص یافت.

***  تسهیلات اختصاص یافته مازندران

وی افزود: تسهیلات اختصاص یافته مربوط به مشاغل خانگی، کارآفرین برتر، طرح پشتیبان و بسته حمایت روستایی است که از اواخر سال گذشته ابلاغ و تاکنون ادامه دارد،که مرحله اول آن به اتمام رسید و منتظر تخصیص مرحله دوم و ارائه آن به هنرمندان مازندرانی هستیم.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در مورد دریافت وام و نحوه بازپرداخت آن از سوی هنرمندان این استان، خاطرنشان کرد: روستاها اگر در مناطق مرزی باشند یا شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر این اعتبارات با سود ۴ درصد و شهرهای بالای ۱۰ هزار نفر با سود ۸ درصد است.

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه در مرحله اول این اعتبار به تمامی شهرها تخصیص داده و علاوه بر دریافت اعتبار ارائه شده بیش از ۲ میلیارد تومان جذب اعتبار نیز داشته‌ایم، در پایان تصریح کرد: استاندار مازندران برای حمایت از مشاغل خرد و طرح‌های زود بازده، احیای رشته‌های منسوخ یا رشته‌های داخل روستایی برای اشتغالزایی بیشتر، خواستار افزایش ۲ میلیارد تومان دیگر نیز اعتبارات دریافتی شد.

روستانیوز روستانیوز روستانیوز

صدای روستا صدای روستا صدای روستا

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید