کد خبر:70624
پ
ایلام
معاون جهاد کشاورزی ایلام:

تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن محصولات زراعی در ایلام

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایلام اعلام کرد که سالانه ۸۰۰ هزار تن محصولات زراعی در ایلام تولید می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایلام اعلام کرد که سالانه ۸۰۰ هزار تن محصولات زراعی در ایلام تولید می‌شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، «محمدعلی اقدسی» در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: استان ایلام به لحاظ پتانسیل خاصی که به دلیل تنوع اقلیمی دارد و نیز وجود دشت‌های متعدد به‌خصوص در جنوب استان یکی از مناطق بسیار خوب برای فعالیت کشاورزی و دامپروری در سطح کشور محسوب می‌شود.

 

*** تولید انواع محصولات زراعی در سطح  ایلام

 

وی افزود: به‌طور متوسط سالانه مجموعا ۲۳۰ هزار هکتار از اراضی زراعی استان به کشت انواع محصولات زراعی اختصاص داده می‌شود که اگر از نظر بارندگی وضعیت مناسب باشد در حدود ۸۰۰ هزار تن تولید انواع محصولات زراعی را در سطح استان تولید می‌شود.

 

اقدسی اضافه کرد: از نظر اهمیت این محصولات به ترتیب کشت غلات بیشترین سطح زیرکشت را دارد. وی افزود: بعد از آن دانه‌های روغنی، ذرت دانه‌ای، نباتات علوفه‌ای و صیفی‌جات که هم‌اکنون در سطح استان کشت می‌شود.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایلام در ادامه افزود: از این میزان ۸۰۰ هزار تن تولید سالانه محصولات کشاورزی استان، در کشت پاییزه بیشترین محصولی که در اراضی کشت می‌شود به کشت غلات، گندم آبی و دیم و همچنین جو اختصاص دارد.

 

وی تصریح کرد: از نظر حجم تولید نیز به طور متوسط سالانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن تولید گندم استان است و نیز سال‌های نرمال حدود ۵۰ تا ۵۰ هزار تن تولید جو در سطح استان را داریم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ایلام در پایان تصریح کرد: دانه روغنی کلزا در سطح استان که به‌عنوان یکی از محصولات بسیار با ارزش و استراتژیک کشور است، گام‌های بسیار خوبی در خصوص کشت این محصول برداشته شده است.

 

روستانیوز روستانیوز روستانیوز

صدای روستا صدای روستا صدای روستا
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید