کد خبر:84308
پ
صید
معاونت صید و بنادر و ماهیگیری:

میزان صید در کل کشور، ۶۷۸ هزار تن است

معاونت صید و بنادر و ماهیگیری، میزان صید ماهی در کل کشور را  ۶۷۸ هزار تن اعلام کرد. 

معاونت صید و بنادر و ماهیگیری، میزان صید ماهی در کل کشور را  ۶۷۸ هزار تن اعلام کرد. 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، نشست خبری کاکولکی معاونت صید و بنادر و ماهیگیری و رئیس کنسرسیوم شناورهای صیادی امروز با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن جلسات سازمان شیلات کشور برگزار شد.

 

*** پیش‌بینی میزان صید میگو

 

در این جلسه کاکولکی اظهار کرد:

 

میزان صید کل کشور حدود ۶٧٨ هزار تن است که حدود ٢٩٠ هزار تن مربوط به تن‌ماهیان و شبه‌تن‌ماهیان است و ٨٣ هزار تن موتو و ساردین را شامل می‌شود.

 

وی افزود: در خصوص میگو حدود ١٢ هزار تن صید را پیش‌بینی کرده‌ایم، ماهیان استخوانی ١٢هزار تن در آب‌های شمال و ٢٢ هزار تن ماهی کیلکا تولید شده است.

ناوگان صیادی ما ١١ هزار تن برداشت را به خود اختصاص داده که در این بخش ١۴٢ هزار نفر مشغول به کار هستند و ۵٨ درصد تولید را به خود اختصاص داده‌اند.

 

کاکولکی در رابطه با برنامه ایران برای استفاده از تکنولوژی‌های نوین یادآور شد:

برنامه ایران استفاده از تکنولوژی‌های نوین در صیادی است که استفاده از شناورهای لانگ لاینر برای صید تن ماهیان است و با استفاده از آن تا پایان برنامه ششم ٨٠ هزار تن به صید تن ماهیان افزوده خواهد شد.

 

وی افزود: ١١ درصد از صید اقیانوس هند متعلق به ایران است و ما رتبه اول در صید از اقیانوس هند را در بین کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و دریای عمان داریم.

 

*** انجام بیمه تکمیلی صیادان با همکاری اتحادیه صیادی حداکثر ظرف یک ماه آینده

 

کاکولکی گفت: برای اولین بار در کشور بیمه تکمیلی صیادان با همکاری اتحادیه صیادی حداکثر ظرف یک ماه آینده انجام می‌شود تا نگرانی جامعه صیادی به پایان برسد.

 

وی با اشاره به اینکه گردش مالی در این حوزه ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، بیان کرد:

در ۴۰ سال گذشته در بنادر به قیمت امروز تنها ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که این امر بیانگر اهمیت اقتصادی و تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی در این حوزه است.

 

کاکولکی افزود:

سال گذشته برای تمام پروژه‌های نیمه‌ساخت ۳۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشتیم، در حالی‌که تنها ۴۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد، بنابراین لازم است  از اعتبارات بخش خصوصی برای مناطق آزاد استفاده کنیم.

 

*** فعالیت و برداشت بی‌رویه شناورهای چینی از ذخایر دریای جنوب کشور

 

کاکولکی اخبار اخیر در مورد فعالیت و برداشت بی‌رویه شناورهای چینی از ذخایر دریای جنوب کشور را کذب دانست و افزود:

چیزی به اسم شناور خارجی نداریم و تمام مراحل ثبت شناور، تغییر پرچم به عهده سازمان بنادر است و هیچ شناور خارجی حق ورود به آب‌های ایران را ندارد و این موضوع تخلف محسوب می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاونت صید و بنادر و ماهیگیری در پایان در پاسخ به این سوال که چرا خدمه چینی به صورت آشکار در شناورهای صیادی در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد:

به کارگیری خدمه خارجی موضوعی است که در سایر موارد همچون هواپیما خلبان خارجی دیده می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایلنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید