کد خبر:86232
پ
محصولات کشاورزی
گمرک ایران:

فهرست ممنوعیت‌های صادراتی محصولات کشاورزی و دامی منتشر شد

گمرک ایران، دستورالعمل و فهرست محصولات کشاورزی و دامی ممنوع الصدور و مشمول عوارض صادراتی را ابلاغ کرد.

گمرک ایران، دستورالعمل و فهرست محصولات کشاورزی و دامی ممنوع‌الصدور و مشمول عوارض صادراتی را ابلاغ کرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، در این فهرست بیشتر محصولات کشاورزی و دامداری به چشم می‌خورد و حتی می‌توان این فهرست را به عنوان فهرست ممنوعیت‌های صادراتی محصولات کشاورزی نام‌گذاری کرد.

در این فهرست، صادرات حیوانات مولد نژاد خالص، گاو شیری، گاو گوشتی، گاو دو منظوره، گوساله، ران، راسته، سردست و سینه، لاشه و شقه بره، تازه یا سرد کرده و گوشت بز قرار دارد که صادرات آنها ممنوع بوده یا مشمول عوارض صادراتی می‌شود.

 

*** فهرست کالاها و محصولات کشاورزی ممنوع‌الصدور

 

همچنین در این فهرست که صادرات شترها و سایر گونه‌های شتر، هم قرار دارد، صادرات پیاز زعفران، آرد گندم یا آرد مخلوط گندم و چاودار، کلزا یا دانه کلزا، دانه آفتاب گردان، هسته میوه نخل، دانه کنجد، خردل، خشخاش، ریشه جنسینگ و… ممنوع است.

در فهرستی که به تازگی از سوی گمرک منتشر شده، ممنوعیت صادرات اقلامی به چشم می‌خورد که کشور تولیدکننده آنها نیست تا چه رسد به صادرکننده.

اقلام عجیبی که مصرف آن حرام بوده و در کشور تولید و توزیع نمی‌شود همچون، انواع خوک تازه یا سرد کرده، آبجو تهیه شده از مالت، عرق حاصل از تقطیر انگور یا تفاله انگور، ویسکی و ودکا.

این فهرست شامل ۱۵۹ قلم کالاست که در کنار محصولات دامی و کشاورزی، نخ شاهدانه، بازی‌هایی که توسط آن  سکه، اسکناس، کارت‌های بانکی، ژتون و یا هر وسیله پرداخت دیگری عمل می‌کند و اشیاء عتیقه با بیش از یک صد سال قدمت به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرگزاری روستا، گفتنی است، علی‌اکبر شامانی مدیرکل دفتر صادرات گمرک در بخش‌نامه‌ای فهرست کالاهای ممنوع الصدور، مشمول عوارض صادراتی و نیز مجوزهای مورد نیاز جهت صادرات کالاها را به کلیه گمرکات اجرایی ابلاغ کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایانا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید