کد خبر:86576
پ
تبریز
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو اظهار کرد:

تبدیل تبریز به ویترین گردشگری ایران

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص تبدیل تبریز به ویترین گردشگری ایران توضیحاتی ارائه داد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص تبدیل تبریز به ویترین گردشگری ایران توضیحاتی ارائه داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، منطقه آذربایجان شرقی با بیان این مطلب گفت: انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ فرصت طلایی برای حل مشکلات بسیاری در سطح ملی و منطقه‎ای بود. 

 

*** اقتصاد گردشگری یکی از پایه‎های مهم اقتصاد بدون نفت

 

وی با بیان این که رویداد فرهنگی «تبریز ۲۰۱۸» فرصت مناسبی برای تغییر مسیر گردشگری کشورهای اسلامی به ایران بود، بیان کرد:
در شرایط فعلی اقتصادی که دشمنان ملت ایران به دنبال این هستند که از به فروش رفتن نفت ایرن جلوگیری کرده و اقتصاد کشور را فلج کنند، بهره‎مندی از صنعت گردشگری راهکار مناسبی بود ه و اقتصاد گردشگری یکی از پایه‎های مهم اقتصاد بدون نفت است. 

وی عنوان کرد: در همین راستا، جلسات متعددی با مسئولان اول اجرایی کشور برگزار شد و بسیار تلاش کردیم که بیشترین استفاده را از این فرصت بکنیم تا اقتصاد استان و کشور با جذب گردشگر، توسعه پیدا کرده و ظرفیت‎های و جادبه‎های گردشگری استان نیز به گردشگران شناسانده شود. 
 

 
*** بودجه سال ۹۷ برای تبریز ۲۰۱۸ کافی نبود
 
 

سعیدی با تاکید بر این که اقدامات انجام شده در رویداد تبریز ۲۰۱۸ نتوانست انتظارات را برآورده کند، تصریح کرد:
برخی اقدامات در این راستا انجام شد، اما کافی نبود، دولت در لایحه بودجه سال ۹۷، بودجه کمی برای این رویداد در نظر گرفته بود.
در این راستا نمایندگان تبریز به همراه جمعی از نمایندگان شهرستان‎های استان با استفاده از اختیاری که ماده ۱۸۰ قانون بودجه در اختیار نمایندگان قرار می‎دهد، خواستار افزایش بودجه تبریز ۲۰۱۸ شدند که با وجود پیگیری‌هایی که تا کنون از سازمان برنامه و بودجه داشته‎ایم، تخصیص بودجه صورت نگرفته است. 

وی تاکید کرد: در حال حاضر زمان زیادی از شروع این رویداد سپری شده است و وقت زیادی برای اقدام کردن نداریم، با داشتن سرعت عمل بالا و حرکت جهادی، هنوز هم می‎توان به موفقیت در رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ امیدوار بود، قبول ندارم  اقدامات و برنامه‎ریزی‎ها برای این رویداد با شکست مواجه شده است، از تبریز ۲۰۱۸ ناامید نشویم. 
 

 
*** برخی وزارتخانه‌ها همراهی نمی‌کنند.
 

 
وی در ادامه همراهی برخی وزارتخانه‎ها را کمرنگ ارزیابی کرد و گفت: برخی وزارتخانه‎ها مانند وزارت ورزش و جوانان همکاری خوبی کرده و میزبانی بسیاری از مسابقات بین‎المللی را به تبریز سپردند، اما برخی وزارتخانه‎های دیگر بسیار کند حرکت کرده و آن گونه که از آنان انتظار می‎رفت عمل نکردند، رایزنان فرهنگی ما می‎توانستند، محورهای گردشگری تبریز را در خارج از کشور معرفی کنند. 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه فرصت مناسبی برای تبلیغات بخش خصوصی و تبریز بود، این انتظارات تا کنون برآورده نشده‎اند، اما امیدواریم از فرصت‎های باقی‌مانده خوب استفاده کنیم. کارهای ستادی، تصمیمات و تدابیر بسیاری انجام شده است که باید عملیاتی شود.
 

*** صداوسیما در قبال همدان کوتاهی می‌کند

 

تبلیغات در  این راستا کافی نیست، مثلا همدان که به عنوان پایتخت صنایع دستی انتخاب شده، همه جا تبلیغ می‎شود، اما در صداوسیمای ما خبری نیست، اگر تبلیغی هم باشد، به صورت منسجم و مستمر انجام نمی‎شود  با بهره‎مندی از ظرفیت فضای مجازی نیز می‎توان تبلیغات گسترده‎ای در رویداد تبریز ۲۰۱۸ کرد. 
 
 وی در پایان خاطرنشان کرد: حال که توجه و افکار عمومی تمامی کشورهای مسلمانان و بسیاری از گردشگران به رویداد فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ جلب شده است، چرا نباید از این فرصت استفاده نکنیم؟
 
به گزارش خبرگزاری روستا، جذب گردشگر منشا داخلی و خارجی دارد، مسئولان می‎توانند با ترغیب دستگاه‎های زیرمجموعه‎شان به اختصاص بودجه و اعتبارات در این راستا تلاش کنند.

انتهای پیام///

 

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دو =

کلید مقابل را فعال کنید