کد خبر:87106
پ
روستاها
عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد:

تلاش برای حفظ روستاییان در روستاها

عضو هیئت رئیسه مجلس در مورد تلاش برای حفظ روستاییان در روستاها از طرق مختلف توضیحاتی ارائه داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در مورد تلاش برای حفظ روستاییان در روستاها از طرق مختلف توضیحاتی ارائه داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، اکبر رنجبرزاده در همایش دهیاران بخش مرکزی و پیرسلمان شهرستان اسدآباد، افزود: سکونت ۲۵ درصد جمعیت کشور در روستاها نشان از آن دارد که توسعه پایدار در سطح روستاهای کشور اتفاق نیفتاده و باید تلاش کنیم روستائیان را با راهکارهای مختلف از جمله ارائه تسهیلات اشتغالزایی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در روستاها حفظ کنیم.

 

*** با اجرای اقدامات مناسب به طور قطع امروز میزان سکونت جمعیت در سطح روستاها تا این حد کاهش نمی‌یافت

 

وی با اشاره به این‌که «دولت طرح‌های ویژه‌ای برای اشتغال و توسعه روستایی فراهم کرده است»، ادامه داد:

در صورتی‌که سال‌ها پیش در رابطه با این طرح‌های ویژه در کشور اقدام شده بود بطور قطع امروز میزان سکونت جمعیت در سطح روستاها تا این حد کاهش نمی‌یافت و دچار چنین وضعیتی در رابطه با سکونت روستایی نبودیم.

باید در راستای استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی و طرح‌های پایدار مردم را توجیه و حمایت کرد؛ چراکه دادن تسهیلات بدون برنامه و ایجاد رضایت مقطعی مردم فایده‌ای ندارد و اشتغال پایدار ایجاد نمی‌کند.

وی در ادامه با اشاره به جابجایی انجام شده از بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با ردیف‌های متفرقه یارانه‌ها در کشور اظهار کرد:

طرحی دو فوریتی مجلس شورای اسلامی در این رابطه تدوین و تنظیم و امضا کرده که پس از پایان تعطیلات صحن مجلس، به عنوان نخستین اولویت طرح‌ها این بودجه به وزارت کشور برای خدمات‌دهی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بازخواهد گشت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با تأکید بر این‌که «این امر یک ضرورت اساسی بود»، خاطرنشان کرد:

در صورتی‌که مجلس نسبت به این طرح اقدام و ورود پیدا نمی‌کرد دست وزارت کشور خالی و اعتبار دهیاری‌ها در سال ۹۷ تقریبا صفر می‌شد.

 

*** دهیاران مدافع حقوق مردم و توزیع عادلانه امکانات و ثروت در روستاها هستند

 

وی با بیان این‌که «دهیاران روستاها مدافع حقوق مردم و توزیع عادلانه امکانات و ثروت در روستاها هستند»، گفت:

هر یک از ما در حوزه کاری خود باید سهم و وظیفه خود را به نحواحسن ایفا کنیم که خوشبختانه دهیاران شهرستان اسدآباد در این راستا دهیارانی پرنشاط و فعال بوده و رضایت از آنان حاصل است.

وی تأکید کرد:

دهیاران سعی بر آن داشته باشند در راستای اشتغال کمیته اشتغال خودجوش در روستای خود تشکیل داده و افراد توانمند را برای کارآفرینی با کمک تسهیلات اشتغالزایی هدایت کنند و نسبت به اشتغال روستای خود چون رفاه، بهداشت و مقاوم‌سازی اهمیت دهند.

به گزارش خبرگزاری روستا، عضو هیئت رئیسه مجلس در رابطه با استخدام دهیاران نیز تصریح کرد:

به طور قطع این اتفاق روی خواهد داد و نخستین گروهی که باید موقعیت آنان در کشور تثبیت شود، دهیاران هستند که مجلس نیز موافق آن است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید