کد خبر:89274
پ
وارد

آمار کالاهای وارداتی در چهار ماهه نخست سال اعلام شد

بررسی تازه ترین جداول آماری گمرک نشان می‌دهد ذرت دامی، برنج، لوبیای سویا، جو، کنجاله و قطعات بی‌استخوان منجمد گاو از جمله کالاهای وارداتی کشور در چهار ماه نخست امسال هستند.

بررسی تازه ترین جداول آماری گمرک نشان می‌دهد ذرت دامی، برنج، لوبیای سویا، جو، کنجاله و قطعات بی‌استخوان منجمد گاو از جمله کالاهای وارداتی کشور در چهار ماه نخست امسال هستند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، همچنین در این دوره زمانی ۷۷۲ هزار و ۹۳ تن جو به ارزش ۱۶۵ میلیون و ۷۲۶ هزار دلار وارد کشور شد. 

براساس این گزارش در چهار ماه نخست ۹۷ واردات لوبیای سویا به جز دانه از نظر وزنی ۴۱٫۸۷ درصد و از نظر ارزشی ۴۵٫۷۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشت. 

علاوه براین در دوره زمانی این گزارش ۹۹۸ هزار و ۹۶۶ تن لوبیا سویا به ارزش ۴۹۲ میلیون و ۱۰۹ هزار دلار وارد کشور شد. 

برپایه این گزارش واردات برنج که از پارسال با افت زیادی روبرو شده بود، در چهار ماهه نخست امسال از نظر وزنی ۲٫۷۹ درصد و از نظر ارزشی یکهزار و ۱۹۵ درصد رشد داشت. 

 

*** بیشترین آمار کاهش کالاهای وارداتی مربوط به کنجاله است

 

در بازه زمانی مزبور ۶۶۲ هزار و ۷۹۸ تن برنج به ارزش ۶۷۴ میلیون و ۵۷۶ هزار دلار برنج وارد کشور شد. 

گوشت منجمد بی استخوان گاو در سه ماه نخست امسال نسبت به پارسال از لحاظ وزنی ۱۱٫۲۵ درصد کاهش داشت، اما در ماه چهارم واردات آن از لحاظ وزنی ۲٫۵۷ درصد و از لحاظ ارزشی ۷٫۶۹ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته داشت. 

همچنین در دوره زمانی یاد شده ۳۴ هزار و ۳۵۷ تن گوشت منجمد بی‌استخوان به ارزش ۱۴۷ میلیون و ۹۱۷ هزار دلار وارد کشور شد. 

بر پایه این گزارش در چهارماهه نخست امسال ۱۸۰ هزار و ۷۰۶ تن موز به ارزش ۱۷۶ میلیون و ۲۳۱ هزار دلار وارد کشور شد. 

براساس این گزارش بیشترین کاهش کالاهای وارداتی در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال مربوط به کنجاله است که از نظر وزنی ۳۹٫۱۷ درصد و از نظر ارزشی ۳۵٫۶۹ درصد کم شد. 

در چهار ماه نخست ۹۷ بیش از ۳۲۳ هزار و ۵۰ تن کنجاله به ارزش ۱۰۷ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۸۰۹ دلار وارد کشور شد. 

مطابق آمار گمرک در دوره سه ماهه نخست امسال ۱۴۱ هزار و ۱۳۹ تن موز به ارزش ۱۳۷ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۴۴۲ دلار وارد کشور شده است. 

 

*** متوسط قیمت هر تن از کالاهای وارداتی در چهار ماهه امسال یکهزار و ۳۱۴ دلار بود

 

بررسی تازه‌ترین آمار گمرک نشان می‌دهد، در چهار ماه نخست امسال ، ۲۲۸ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۱۵۱ دلار گوشی تلفن همراه وارد کشور شد که این میزان ۱٫۵ درصد از ارزش کل واردات است. 

برپایه این گزارش در مدت مشابه پارسال ۹۲ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۶۰۸ دلار گوشی تلفن همراه به ایران وارد شد. 

آمار نشان می‌دهد که با توجه به اجرایی شدن طرح رجیستری در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال واردات گوشی تلفن همراه از لحاظ ارزشی ۱۴۶٫۵۸ درصد افزایش یافته است. 

براساس این گزارش متوسط قیمت هر تن از کالاهای وارداتی در چهار ماهه امسال یکهزار و ۳۱۴ دلار بود که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶ درصد در ارزش دلاری کاهش داشت. 

به گزارش خبرگزاری روستا، در چهار ماهه نخست امسال به میزان ۱۵ میلیارد و ۱۷۹ میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از چهار درصد کاهش یافت. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید