کد خبر:89526
پ
هویت گذاری
رییس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی:

پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به دامداران، منوط به هویت گذاری دام‌ها است

مختارعلی عباسی اعلام کرد، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال پایدار روستایی به دامداران منوط به هویت گذاری دام‌ها و ثبت آن در سامانه جامع اصلاح نژاد است.

مختارعلی عباسی اعلام کرد، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغال پایدار روستایی به دامداران، منوط به هویت گذاری دام‌ها و ثبت آن در سامانه جامع اصلاح نژاد است.

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، رییس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت:

۴.۵ میلیون راس دام سنگین و سبک تا مرداد ماه امسال با همکاری مرکز اصلاح نژاد دام کشور، هویت گذاری و در سامانه جامع اصلاح نژاد دام این مرکز ثبت شده است.

مختارعلی عباسی افزود: از این تعداد دام ۴ میلیون راس گاو، ۱۰۰ هزار راس گاومیش، ۶۲ هزار راس بز، ۷۸ هزار نفر شتر، ۳۱۰ هزار راس گوسفند و ۱۲۹ راس اسب می‌باشد.

وی هدف از هویت گذاری، دام‌های سبک و سنگین را جلوگیری از قاچاق و کنترل و برآورد تولید در کشور عنوان و تصریح کرد:

هویت گذاری دام‌ها یک الزام قانونی است.

*** بالا بودن هزینه‌های عملیات هویت گذاری به ویژه در مورد دام سبک

 

عباسی با اشاره به وجود ۷۵ میلیون راس دام سبک و سنگین در کشور و بالا بودن هزینه‌های عملیات هویت گذاری به ویژه در مورد دام سبک گفت:

مرکز اصلاح نژاد دام کشور بر اساس اعتباری که همه ساله به آن تخصیص می‌یابد نسبت به هویت‌گذاری دام اقدام می‌کند.

رییس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی کشور افزود:

اولویت ما برای هویت گذاری دام سنگین در استان‌های مرزی کشور است و به تدریج به سمت هویت‌گذاری دام سبک حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور نیز در فرآیند انجام وظایف قانونی خود نسبت به هویت گذاری دام در کشور با هماهنگی این مرکز اقدام می‌کنند.

وی درباره هزینه هویت گذاری دام‌ها اذعان داشت:

تعرفه نصب پلاک گوش هر راس دام سبک در سال ۹۶ بالغ بر دو هزار تومان و دام سنگین ۴ هزار تومان بوده و هزینه اجرای آن نیز بر حسب مساحت و تعداد دام متغیر است.

عباسی گفت: مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی در صدد است از فرصت‌های ایجاد شده برای عملیات هویت گذاری دام استفاده کند و از این رو پرداخت تسهیلات کارزان قیمت اشتغال فراگیر و توسعه پایدار روستایی منوط به هویت‌گذاری و ثبت آن در سامانه جامع اصلاح نژاد دام این مرکز است.

به گزارش خبرگزاری روستا، رییس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی، تعداد دام سبک و گوسفند و بره کشور را حدود ۴۶ میلیون راس و بز و بزغاله را نزدیک به ۱۸ میلیون راس عنوان کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید