کد خبر:89995
پ
رفیعی پور

هشدار سازمان دامپزشکی در خصوص ذبح غیر بهداشتی دام‌ها در عید قربان

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن هشدار در خصوص هرگونه ذبح غیر بهداشتی دام در معابر و اماکن غیر مجاز از تعیین جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام خبر داد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن هشدار در خصوص هرگونه ذبح غیر بهداشتی دام در معابر و اماکن غیر مجاز از تعیین جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، علیرضا رفیعی پور در آستانه فرارسیدن عید قربان ضمن هشدار در خصوص هرگونه ذبح غیر بهداشتی  دام در معابر و اماکن غیر مجاز اظهار کرد:

جهت تأمین رفاه حال شهروندان، همچون سنوات گذشته فراهم سازی و تعیین جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در دستور کار سازمان دامپزشکی در اقصی نقاط کشور قرار دارد.

 

*** احتمال سرایت بیماری‌های مشترک دامی در اثر ذبح غیر بهداشتی دام‌ها

 

رفیعی پور با بیان مخاطرات احتمالی ناشی از سرایت بیماری‌های مشترک دامی که در اثر ذبح غیر بهداشتی دام حادث می‌گردد، تصریح کرد:

سازمان دامپزشکی کشور در راستای اعمال وظایف ذاتی خود که همانا تامین سلامت جمعی در حوزه دامپزشکی است با بهره گیری از توان کارشناسان متخصص خود همواره می‌کوشد خدمتگزار و حافظ امنیت غذایی عموم مردم باشد.

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به خدمات قابل ارائه در خصوص جلوگیری از ذبح غیر بهداشتی در اماکن تعیین شده و هم چنین کشتارگاه‌های مجاز سازمان دامپزشکی کشور در ایام عید قربان افزود:

کلیه نظارت‌های بهداشتی لازم قبل،حین و پس از کشتار دام با حضور بازرسان و ناظرین بهداشتی در محل‌های مذکور به صورت رایگان ارائه خواهد شد؛ افزون بر اینکه سامانه ارتباط مردمی ۱۵۱۲ نیز در این خصوص آماده خدمت رسانی به شهروندان می‌باشد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید