کد خبر:90106
پ
کود اوره
حمید رسولی عنوان کرد

نظارت و کنترل بر عرضه و توزیع کود اوره

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از نظارت و کنترل هرچه بیش تر بر عرضه و توزیع کودهای یارانه ای به ویژه کود اوره خبر داد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از نظارت و کنترل هرچه بیش تر بر عرضه و توزیع کودهای یارانه ای به ویژه کود اوره خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، رسولی گفت:

طبق هماهنگی‌های انجام شده با سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مذاکرات فشرده با شرکت‌های پتروشیمی تولیدکننده کود اوره در کشور، مقرر شد که کود اوره سهمیه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی طبق برنامه در اختیار این شرکت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بر همین اساس در روزهای اخیر این امر آغاز شده است.

رسولی با اشاره به این که متاسفانه در چند هفته اخیر به دلیل مشکلاتی که در تحویل کود اوره بروز کرده بود، برخی سودجویان در بازار به توزیع کود اوره به قیمت‌های غیرمصوب پرداخته بودند، خاطرنشان کرد:

با اقداماتی که در حال حاضر به عمل آمده، جلوی این سودجویان گرفته شده است، اما آن‌ها هم چنان تلاش می‌کنند با شایعه پراکنی و ایجاد جو روانی منفی میان کشاورزان، نسبت به متلاطم کردن فضای بازار ادامه دهند.

*** ضرورت حفظ روند تامین و توزیع کود اوره با قیمت مصوب و ثابت

 

وی تصریح کرد: شرکت خدمات حمایتی در حفظ روند تامین و توزیع کود اوره با قیمت مصوب و ثابت بسیار مصمم بوده و پیگیرد قانونی این سودجویان را که بر علیه منافع بخش کشاورزی و به قصد ضربه به اقتصاد کشور فعالیت می‌کنند، دنبال می‌نماید.

رسولی یادآور شد: این شرکت طی مکاتبه با سازمان تعزیرات حکومتی، پس از اعلام موضوع یارانه‌ای بودن این کود و لزوم نظارت و کنترل هرچه بیش تر در عرضه آن صرفا از طریق شبکه‌ی رسمی کارگزاران این شرکت، برخورد جدی با متخلفین توسط واحدهای استانی سازمان‌های تعزیرات حکومتی را خواستار شد.

وی افزود: همچنین طی مکاتبه‌ای با روسای سازمان‌های جهادکشاورزی استان‌های سراسرکشور از آن‌ها خواسته‌ایم تا به منظور نظارت و کنترل هرچه بیش تر بر عرضه و توزیع کودهای یارانه‌ای به ویژه کود اوره دستورات لازم را به زیرمجموعه‌های خود داده و هماهنگی کاملی با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و هم چنین سازمان تعزیرات حکومتی در استان خود جهت معرفی و پیگرد متخلفین سودجو به این دستگاه های داشته باشند.

 به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تاکید کرد:

کشاورزان از ثبات قیمت کود اوره و تامین آن به ازای هرکیسه ۵۰ کیلوگرمی ۳۸۵۰۰۰ ریال، اطمینان داشته باشند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید