کد خبر:90183
پ
تب کنگو
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری هشدار داد

خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در تماس با خون تازه حیوان

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی نسبت به خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در تماس افراد عادی با خون تازه حیوان هشدار داد.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی نسبت به خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو در تماس افراد عادی با خون تازه حیوان هشدار داد.

 

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری روستا و عشایر ایران، دکتر مسعود مردانی در آستانه عید سعید قربان گفت:

یکی از خطراتی که همه ساله در زمان عید قربان گریبانگیر مردم می‌شود ذبح خارج از زنجیره کشتارگاه‌های مجاز در کشور است.

وی نسبت به خطر شیوع بیماری تب کریمه کنگو هشدار داد و گفت:

بسیاری از حجاج و افرادی که حاجی دارند، طبق سنت دیرین در این ایام دام زنده تهیه و در معابر عمومی قربانی می‌کنند و سپس بلافاصله گوشت آن را به عنوان نذری بین مستمندان تقسیم یا مصرف می‌کنند.

در صورتی که اگر حیوان را که خارج از زنجیره کشتارگاه و به دور از نظارت دامپزشک ذبح کنند، خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو بسیار است.

 

*** ابتلای ۱۴۰۰ نفر به تب کریمه کنگو در کشور

 

مردانی افزود: طبق آمار ثبت شده طی ۲۰ سال گذشته حدود ۱۴۰۰ نفر به تب کریمه کنگو در کشور آلوده شده‌اند که از این تعداد، حدود ۱۹۰ نفر فوت شدند که بالغ بر ۱۳ درصد افراد مبتلا را شامل می‌شود.

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری، دلیل عمده فوت این افراد را مواجهه با تهیه گوشت قصابی و سلاخی دام در مراکز غیر بهداشتی اعلام کرد.

به گفته وی، سازمان دامپزشکی طبق روال همه ساله با نزدیک شدن به ایام عید قربان مراکزی را برای عرضه دام زنده سالم تحت نظارت دامپزشک برای فروش یا کشتار مجاز تعیین به هموطنان معرفی می‌کند.

مردانی افزود: در تماس افراد عادی با خون تازه حیوان، خطر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو بسیار زیاد است، از این رو توصیه می شود هموطنان از اقدام خودسرانه برای ذبح حیوان در منازل یا گذرگاههای عمومی جدا خودداری کنند.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و گرمسیری گفت:

در سال جاری به خصوص در منطقه غرب کشور و در استان کردستان بیماری عفونی شاربن (سیاه زخم) مشاهده شده که این نوع بیماری هم در تماس انسان با دام و ذبح غیر بهداشتی دام در معابر اتفاق می‌افتد، بنابراین برای اینکه هموطنان از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو یا شاربن در امان بمانند، به هیچ وجه نذورات قربانی را خارج از زنجیره کشتارگاه‌های سنتی و صنعتی ذبح نکنند و از محل‌هایی که سازمان دامپزشکی برای این امر در نظر گرفته، استفاده کنند.

وی یادآور شد: بیماری شاربن(Charbon)  که با نام‌های متفاوتی از جمله بیماری سیاه زخم یا تب طحال شناخته می‌شود، یکی از مهمترین بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوانات است که منشای باکتریایی دارد. خونریزی دستگاه گوارش از علایم این بیماری است.

 

*** مصرف گوشت ۲۴ ساعت بعد از ذبح

 

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری به هموطنان توصیه کرد:

گوشت قربانی به هیچ وجه بلافاصله پس از کشتار گوشت مصرف نشود. در واقع، پس از گذشت ۲۴ ساعت از کشتار قربانی باید آن را مصرف کرد چراکه در این مدت چنانچه گوشت به ویروس تب کریمه کنگو آلوده باشد، هرگونه آلودگی آن از بین خواهد رفت و مصرف آن بلامانع است.

 

*** نحوه انتقال بیماری تب کریمه کنگو به انسان

 

مرادنی تاکید کرد: هموطنان حتما در زمان تقسیم گوشت دام از دستکش یک بار مصرف استفاده کنند.

بیماری ویروسی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) با گزش یک کنه از خانواده Bunyaviridae منتقل می‌شود و گرچه میزبان اصلی آن حیوانات است، ولی موارد پراکنده آن در انسان نیز دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری روستا، تب، درد عضلانی، گردن درد، سفت شدن بافت گردن، درد چشم، حساسیت چشم نسبت به نور، تهوع، استفراغ، اسهال، شکم درد، گلودرد، نوسانات خلقی شدید و خواب آلودگی از مهمترین علائم تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید