کد خبر:92387
پ

افتتاح بازارچه دائمی روستای تل گردو هرمزگان

نمایشگاه و بازارچه دائمی روستای تل گردو با حضور مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان افتتاح شد.

نمایشگاه و بازارچه دائمی روستای تل گردو با حضور مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان افتتاح شد.

 

 

*** افتتاح نمایشگاه و بازارچه دائمی روستای تل گردو

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان در مراسم افتتاح بازارچه دائمی روستای تل گردو، اظهار داشت:

 این بازارچه با همت گرانقدر روستائیان و با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیون تومان برای عرضه محصولات ارگانیک منطقه و داروهای گیاهی و صنایع دستی و غذاهای منحصر بفرد بومی دائر گردید که مورد استقبال روستائیان و گردشگران قرار گرفت.

 

علی سالاری افزود:

 منطقه سیاهو دارای  دو روستای  گردشگری ثبت شده به نام زاکین و سرخا و چند روستای مستعد دیگر جهت ایجاد بازارچه فروش محصولات محلی مکمل طرح‌های گردشگری و بوم‌ گردی می‌باشد که راه اندازی بازارچه‌ها تلاشی ارزشمند در جهت رونق اقتصادی، اشتغالزایی و عرضه کالاهای روستایی و معرفی توانمندی‌های روستانشینان است.

 

مدیرکل امور روستایی هرمزگان با اشاره به ظرفیت‎های منطقه سیاهو در بخش تولید، اظهار داشت:

تولید محصولات غذایی و صنایع دستی بخشی از زندگی مردم این منطقه است و سیاهو به دلیل کوهستانی بودن از جمله مناطقی است که دارای پتانسیل‌های بسیار بالایی در بحث تولید و اشتغال در عرصه داروهای گیاهی، دامی و سایر محصولات محلی و صنایع  دستی است.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرکل امور روستایی هرمزگان در پایان، گفت:

امیدواریم در راستای اهداف عالی دولت تدبیر و امید این اقدام بتواند گامی بزرگ در بالابردن امید و رضایتمندی مردم شریف این روستا باشد و در سایر روستاهای استان نیز با شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه شاهد اقدامات مشابه باشیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید