کد خبر:90872
پ
انوشیروان+محسنی+بندپی
سرپرست وزارت تعاون عنوان کرد

اشتغال روستایی اصلی‌ترین برنامه دولت در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی

 سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد اشتغال روستایی را مهمترین و اصلی‌ترین برنامه دولت تدبیر و امید در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد.

 سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد اشتغال روستایی را مهمترین و اصلی‌ترین برنامه دولت تدبیر و امید در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز جمعه در حاشیه افتتاح یک مرکز توانبخشی معلولان در شهرستان البرز قزوین در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود:

ایجاد اشتغال روستایی مهمترین و اصلی‌ترین برنامه دولت تدبیر و امید در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است که خوشبختانه تاکنون گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است.

 

*** ماندگاری طرح اشتغال روستایی

 

انوشیروان محسنی بندپی تصریح کرد:

طرح‌هایی که به لحاظ اقتصادی و فنی در روستاها دارای توجیه بودند به مرحله عقد تفاهم رسیدند و هم اکنون پیگیر پرداخت تسهیلات مرحله دوم هستیم تا اشتغال روستایی تدوام یافته و شاهد ماندگاری این حرکت در سطح کشور باشیم.
وی اضافه کرد:در مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغالزایی موضوع کارورزی جوانان تحصیل کرده در بنگاه های اقتصادی را در حوزه های مختلف شروع کرده‌ایم چون نیاز و تقاضا در هردو بخش جوانان تحصیل کرده و بنگاه‌های اقتصادی وجود دارد.
سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:

دولت دراین طرح هم حق مسئولیت مدنی، به میزان ماهانه سه میلیون ریال به جوانان کارورز پرداخت می‌کند و اگر یک بنگاه اقتصادی، یک کارورز را جذب کند تا ۲ سال بیمه کارفرمایی وی پرداخت می‌شود.

 

*** استقرار طرح تکاپو

 

وی با بیان اینکه طرح تکاپو به معنی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار است اضافه کرد:

این طرح در کشور در رشته هایی مانند آی تی، سلامت و صنایع دستی که مزیت نسبی دارند در حال اجرا است که امیدواریم بتوانیم آنها را از اقدامات حمایتی مانند رفع موانع کسب و کار و پرداخت تسهیلات کم بهره برخوردار کنیم.
محسنی بندپی افزود: در این راستا در حال فراهم کردن دسترسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به سایت کارآفرینی هستیم تا بتوانیم با سرعت و دقت بیشتری اهداف اشتغال را پیش ببریم.
وی اظهار کرد: پیش بینی می‌شود با این اقدامات ۹۰۰ هزار شغل جدید که دولت قول ایجاد آن را داده است در سال جاری ایجاد شود.

 

*** افزایش سه تا پنج برابری حقوق مستمری

 

  
وی با اشاره به افزایش حقوق مستمری‌بگیران تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اضافه کرد:

یکی از اقدامات خوبی که با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی از سال ۹۶ شروع شد افزایش سه تا پنج برابری حقوق مستمری‌بگیران بود.
این مسئول یادآور شد: از اول سال جاری به خانواده های یک نفره تحت پوشش یک میلیون و ۴۸۰ هزار ریال و به خانواده‌های پنج نفره چهار میلیون و ۶۵۰ هزار ریال پرداخت می‌شود و در بودجه سال ۹۷ نیز ۱۴ درصد به این رقم اضافه شد.

 

*** ۷۵۰ هزار خانوار جدید تحت پوشش طرح‌های حمایتی

 

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد:

با هدف کاهش فقر مطلق و برقراری عدالت اجتماعی ۷۵۰ هزار خانواری که درآمد آنها از مستمری پرداختی این وزارتخانه کمتر بود و تحت پوشش قرار نداشتند به مرور تحت پوشش قرار می‌گیرند.
وی گفت:چون در استان قزوین هستیم قول می‌دهیم که مهرماه همه پشت نوبتی های تحت پوشش این استان را به صفر برسانیم.
این مسئول وزارت تعاون با بیان اینکه دولت به معیشت آحاد جامعه در این شرایط ظالمانه تحریم توجه دارد ادامه داد:

۲ برنامه حمایتی از کل آحاد جامعه شامل تامین کالاهای اساسی با ارز ۴۲ هزار ریالی و حمایت اجتماعی از پنج دهک اقشار کم درآمد و حداقل حقوق بگیر مورد مطالعه و کار کارشناسی قرار گرفته و حداقل تا دوهفته دیگر نهایی و ابلاغ می‌شود.

 

*** راه برون رفت از تحریم های حمایت از تولید داخلی

 

محسنی بندپی ادامه داد:راه برون رفت از تحریم‌های ظالمانه تکیه بر نیروهای انسانی و شایسته و حمایت همه جانبه از تولید داخلی و رفع موانع کسب و کار است که امیدواریم با همکاری و وفاق میان مسئولان قوا از این مرحله به راحتی عبور کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور افتتاح یک مرکز توانبخشی معلولان به قزوین سفر کرده بود. 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید