کد خبر:91295
پ
قزوین استارت آپ
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد:

نگاه صاحبان ایده‌های برتر به اولین رویداد استارت آپ‌های روستایی

صاحبان ایده‌های برتر که در همایش استارت آپ‌های روستایی شرکت کردند در گفتگو با خبرگزاری روستا، دیدگاه و پیشنهادات خود را در خصوص این رویداد و برگزاری هرچه بهتر آن در مراحل بعدی، مطرح کردند.

صاحبان ایده‌های برتر که در همایش استارت آپ‌های روستایی شرکت کردند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری روستا، دیدگاه و پیشنهادات خود را در خصوص این رویداد و برگزاری هرچه بهتر آن در مراحل بعدی، مطرح کردند.

 

 

*** اولین مرحله از رویداد استارت آپ‌های روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، اولین مرحله از رویداد استارت‌ آپ‌های روستایی که قرار است در ۶ منطقه از کشور برگزار شود از چند روز پیش یعنی دهم شهریورماه در قزوین کار خود را آغاز کرده است و امروز در ۱۳ شهریور به کار خود پایان می‌دهد.

۱۵۰ نفر از صاحبان طرح‌ها و ایده‌های استارت آپی، از استان‌های زنجان، گیلان، اردبیل، مازندران و قزوین گردهم آمدند تا مسیر تبدیل ایده‌ها را به کسب و کار موفق روستایی سرعت دهند.

خبرنگار خبرگزاری روستا در پایان این رویداد با تعدادی از صاحبان ایده‌های برتر، گفتگوهایی را صورت داده تا نظرات آنها را در خصوص اولین مرحله از رویداد استارت آپ‌های روستایی دریافت کند. بی‌شک اطلاع از این نظرات در برگزاری هرچه بهتر مراحل بعدی استارت آپ‌های روستایی ، می‌تواند بسیار موثر باشد.

در ادامه، تعدادی از این گفتگوها را ملاحظه نمائید:

 

 

*** داوود شایگان از استان گیلان

 

 

س: ضمن معرفی خودتان بفرمایید از کدام استان و با چه هدف و ایده‌ای در این مراسم شرکت کردید؟

ج: داوود شایگان هستم از استان گیلان، از آنجایی کشاورزان ما خیلی از اوقات خودسرانه اقدام به مصرف کود و سم در باغات و مزارع می‌کنند، ما با طراحی یک اپلیکیشن قصد داریم تا کشاورزی کشورمان را به سمت علمی شدن سوق دهیم.

در این اپلیکیشن راهکارهایی که برای بهبود وضعیت مزارع و باغات مفید است را ارائه داده‌ایم تا کشاورزان بتوانند تولیدات خود را بهبود ببخشند.

 

س: این برنامه ‌ها تا چه اندازه  می‌تواند به رشد استارت آپ‌ها  و فعالان این حوزه کمک ‌کند؟

ج: در پاسخ به این سوال اولا باید بگویم رویداد استارت آپ‌های روستایی فی نفسه اقدام بسیار خوب و مبارکی است و تاثیرات مثبت زیادی را به همراه خواهد داشت و همین جا می‌خواهم از تمام مسئولین برگزاری این مراسم تشکر کنم اما به نظر من مهمترین تاثیر مثبتی که در این حوزه دارد این است که هم افزایی و هم‌اندیشی خوبی بین شرکت کنندگان در همایش و فعالان حوزه استارت آپ‌های روستایی ایجاد می‌کند که این افراد می‌توانند کمک زیادی به همدیگر بکنند.

 

س: با توجه به تجربه‌ای که از این مرحله بدست آوردید، به نظر شما این برنامه چگونه باید برگزار شود تا بتوانیم نتایج بهتری را دریافت کنیم؟

ج: به نظر بنده، بهتر است طرح‌هایی که قرار است ارائه شود، قبلا در یک مرحله پالایش شود و از میان آنها، چند طرح اثرگذار و کارا انتخاب شود و در مرحله آخر، در این رویداد مورد سنجش دقیق قرار گیرد.

به علت اینکه تعداد طرح‌ها زیاد بود، انرژی زیادی مصرف شد که می‌توانست با پالایش قبلی، شاهد برنامه‌ای سبک‌تر اما با بازدهی بیشتری باشیم.

 

 

*** علی حسامی از زنجان

 

 

س: ضمن معرفی خودتان بفرمایید از کدام استان و با چه ایده‌ای در این مراسم شرکت کردید؟

ج: علی حسامی هستم از زنجان و با ایده‌ای با عنوان اکسیر در این رویداد شرکت کردم.

ایده من در رابطه با جمع‌آوری گیاهان دارویی از کوهستان و مناطق بکر روستایی توسط اهالی همان روستا است.

 

س: برگزاری مراسم را چطور دیدید و فکر می‌کنید این برنامه‌ها تا چه اندازه  می‌تواند به اشتغال روستایی و رشد استارت آپ‌ها در روستاها کمک ‌کند؟

ج: به نظر بنده کیفیت برنامه‌ها خوب بود، اما بخاطر فشرده بودن همایش، مطالب خوب تفهیم نمی‌شود. 

البته از مربیان‌ مطالب زیادی یاد گرفتیم که کمک زیادی به ما در ادامه کارهایمان خواهد کرد و به نظر بنده اگر این برنامه در سراسر کشور برگزار شود، می‌تواند مولد خوبی برای اشتغالزایی باشد.

در پایان جا دارد از خبرگزاری روستا نیز که به عنوان رسانه تخصصی ما یعنی روستائیان، فعالیت می‌کند و پوشش خبری خوبی نیز به این مراسم داد، تشکر کنم و برای شما آرزوی موفقیت دارم.

یک پیشنهاد هم برای این رسانه دارم و پیشنهاد من این است که بخشی در این خبرگزاری به استارت آپ‌ها و مطالب این حوزه اختصاص داده شود که بی‌شک می‌تواند بسیار موثر باشد زیرا در این حوزه ما واقعا نیاز به اطلاع‌رسانی و آموزش داریم.

 

س: با توجه به تجربه‌ای که در این مرحله بدست آوردید، به نظر شما این برنامه چگونه باید برگزار شود تا دست‌آوردهای بهتری داشته باشد؟

ج: یکی از ضعف‌های برگزاری همایش، فشرده بودن آن است. بطوریکه از ۷:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب پشت سر هم کارگاه داریم و فقط  یک ساعت  و نیم وقت ناهار و استراحت داریم. بهتر است ایده‌ها قبل از اینکه اینجا بیایند، آزمون‌گیری شوند تا ایده‌های بکری مطرح شوند.

 

 

***  مجید نیک‌نژاد از مازندران

 

 

س: ضمن معرفی خودتان بفرمایید از کدام استان و با چه هدف و ایده‌ای در این مراسم شرکت کردید؟

ج:مجید نیک‌نژاد هستم از شهر آمل و استان مازندران و موضوع استارت‌آپ من تولید کود اوره با پوشش پلیمری است.

 

س: این مراسم را چگونه دیدید و بفرمایید نظر و پیشنهاد شما برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد در مراحل بعدی چیست؟

ج: اولا مراسم بسیار خوب بود و من از مسئولین محترم بخصوص معاونت توسعه روستایی و دکتر رضوی تشکر می‌کنم زیرا زحمت ززیادی برای برگزاری این رویداد کشیدند.

درخواست‌ بنده از مسئولین از یک طرف این هست که مدت برگزاری همایش را کمتر کنند اما از طرف دیگر به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که ایده‌ها با زمان مناسب و پختگی بیشتری مطرح شوند که نتیجه بهتری حاصل شود.

به اعتقاد بنده اگر این همایش درمناطق مختلف کشور برگزار شود نتایج بسیار خوبی بدست خواهد آمد که البته آنطور که مسئولین اطلاع دادند قرار است در ۶ نقطه از کشور برگزار شود.

 

 

*** سولماز چرایی از اردبیل

 

 

س: ضمن معرفی خودتان بفرمایید از کدام استان و با چه هدف و ایده‌ای در این مراسم شرکت کردید؟

ج: سولماز چرایی هستم از استان اردبیل. عنوان ایده من “اک” است که باعث اشتغال جوانان در مناطق محروم روستایی می‌شود.اجازه بدید توضیحات بیشتر در خصوص این ایده را در گفتگوهای بعدی مطرح کنم.

 

س: برگزاری مراسم را چطور دیدید؟ توصیه و پیشنهاد شما برای برگزاری هرچه بهتر استارت آپ‌های روستایی در مراحل بعدی چیست؟

ج: در خصوص مراسم که واقعا از معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تشکر ویژه دارم که توجه ویژه‌ای به این حوزه و جوانان روستایی داشتند و چنین مراسمی را برگزار کردند که بی‌شک دستاورد و نتایج مثبت زیادی به همراه خواهد داشت.

اما در خصوص نظر و پیشنهاد باید عرض کنم، باید محوریت‌های همایش به صورت جامع‌تر تدوین شود. البته الان بیشتر محورها تعریف شده‌ بود، اما ایده‌هایی که ارائه شده‌ بودند فقط در قالب ۲ یا ۳ محور بودند و به نظر بنده این، از نقص‌های رویداد بود. باید در مراحل بعدی محور‌های جامع‌تری تدوین و معرفی شود تا ایده‌هایی که به همایش می‌رسند بر اساس آن محورها دسته‌بندی شوند.

 

 

***  حدیثه باقری از قزوین

 

 

س: ضمن معرفی خودتان بفرمایید از کدام استان و با چه هدف و ایده‌ای در این مراسم شرکت کردید؟

ج: حدیثه باقری هستم از استان قزوین و با ایده اکو ویلیج به معنای دهکده گردشگری در اولین مرحله از رویداد استارت آپ‌های روستایی شرکت کردم.

 

 

س: برگزاری مراسم و سطح شرکت کنندگان را چطور دیدید؟

ج: سطح برنامه واقعا بالا بود و تیم‌ها حرفه‌ای بودند. کارگاه‌های خیلی خوبی برگزار شد و امیدوارم تیم‌هایی که برنده شدند، ایده‌هایشان به مرحله اجرا برسد.

 

س: با توجه به تجربه‌ای که در این مرحله بدست آوردید، به نظر شما این برنامه چگونه باید برگزار شود تا دست‌آوردهای بهتری داشته باشد؟

ج: سوال بسیار خوبی پرسیدید و باید در پاسخ به این سوال عرض کنم، من خودم یک روستایی هستم و در بطن مشکلات روستا قرار دارم.

به نظرم بهتر است این استارت آپ‌ها سمت و سویشان بیشتر به سمت روستاها و مسائل روستایی باشد و اشتغال روستاها را دربرگیرد.

 

به گزارش خبرگزاری روستا, اختتامیه رویداد استارت آپ‌های روستایی ، امروز ۱۳ شهریور با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد.

 

 

  • اخبار مرتبط با استارت آپ‌های روستایی:

 

طرح ۸۹ ایده در اولین رویداد استارت آپ‌های روستایی / “رفع نیاز، مسئله و مشکل” ویژگی مشترک استارت آپ‌های روستایی

 

سرمایه اصلی شرکت‌های دانش بنیان ، نیروی انسانی خلاق و ماهر است

 

همایش استارت‌ آپ‌های روستایی به مرحله تشکیل تیم‌ها رسید

 

همایش استارت آپ‌های روستایی در قزوین (گزارش تصویری)

 

سومین روز از همایش استارت‌ آپ‌های روستایی ( گزارش تصویری  )

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید