کد خبر:92536
پ
برداشت بی رویه خاک و شن
خبرگزاری روستا گزارش می‌دهد:

دفتر امور روستایی استانداری اصفهان برای مقابله با برداشت بی رویه خاک و شن در منطقه قهاب ، به میدان آمد

در پی گزارشات مردمی اهالی دهستان قهاب در بخش مرکزی شهرستان اصفهان، دفتر امور روستایی استانداری اصفهان برای مقابله با برداشت بی رویه خاک و شن در منطقه قهاب، به میدان آمد.

در پی گزارشات مردمی اهالی دهستان قهاب در بخش مرکزی شهرستان اصفهان، دفتر امور روستایی استانداری اصفهان برای مقابله با برداشت بی رویه خاک و شن در منطقه قهاب، به میدان آمد.

 

 

*** برداشت بی رویه خاک و شن

 

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در پی گزارشات مردمی اهالی روستای جلادران واقع در دهستان قهاب در بخش مرکزی شهرستان اصفهان، به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان، در خصوص «برداشت بی رویه خاک و شن» و آسیب رسانی به محیط زیست در این منطقه، جلسه‌ای در این خصوص با حضور مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان اصفهان، فرماندار شهرستان اصفهان و مدیران و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه در این استان، برگزار گردید.

 

 

*** اولویت دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان

 

 

در این جلسه که در دفتر امور روستایی و شوراها برگزار گردید، سعید انصاری، مدیر کل این دفتر با تأکید بر دستور استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی، مبنی بر همکاری مشترک بین دستگاهی برای برخورد و حل این مشکل، قدم نهادن در مسیر توسعه پایدار و اصلاح موقعیت زیست محیطی حاد منطقه را از اولویت‌های دفتر روستایی اعلام نموده و یاد آور شد که دستگاه‌های دیگر ملزم به همکاری و ممارست برای خروج از این مشکل بزرگ هستند.

 

 

*** جلوگیری سازمان جهاد کشاورزی از برداشت بی رویه خاک و شن

 

 

در این جلسه پس از بررسی “برداشت بی رویه خاک و شن” در منطقه قهاب، مصوب گردید تا سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، در خصوص برداشت‌های بی‌رویه پیگیری و از آن جلوگیری نماید.

همچنین از نمایندگان دستگاه قضایی، فرماندهی انتظامی و انجمن شن،ماسه و خاک در جلسات دعوت خواهد شد تا در این خصوص همکاری نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، معاونت فنی فرمانداری اصفهان نیز موظف شد تا مستندات قانونی مربوطه را به دفتر امور روستایی و شوراها ارائه دهد تا این دفتر پس از جمع‌بندی و بررسی آنها، راهکارهای سازنده را به مراجع ذیربط منعکس نماید و آن را در شورای برنامه‌ریزی استان، تصویب نماید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید