کد خبر:93153
پ
رئیس دامپزشکیjpg
رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد

رصد لحظه‌ای آنفلوانزای پرندگان در ۱۶ استان کشور

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به ایمن‌سازی طیور تخم‌گذار، اجرای طرح پایش لحظه‌ای آنفلوانزای پرندگان را در ۱۶ استان کشور اعلام کرد.

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به ایمن‌سازی طیور تخم‌گذار، اجرای طرح پایش لحظه‌ای آنفلوانزای پرندگان را در ۱۶ استان کشور اعلام کرد.

 

*** معدوم‌سازی آنفلوانزای پرندگان با پایش لحظه‌ای آن

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه سومین نشست رؤسای سازمان های دامپزشکی کشورهای عضو اکو که امروز در هتل استقلال تهران برگزار شد در خصوص مسئله آنفلوانزای پرندگان اظهار داشت:

در طرح پایش لحظه‌ای آنفلوانزای پرندگان بلافاصله شرایط شیوع بیماری آنفلوانزا تشخیص و اعلام می‌شود، که با کسب اطلاع ،عملیات و اقدامات بهداشتی و معدوم‌سازی در این زمینه با سرعت انجام می‌شود.

 تمهیدات مذکور با این هدف انجام می‌شود که با طغیان و شیوع بیماری در واحدهای مرغداری مواجه نشویم.

 

*** طرح ایمن‌سازی طیور تخم‌گذار بر علیه بیماری آنفولانزا

 

علیرضا رفیعی‌پور در ادامه گفت:

با توجه به  طغیان بیماری آنفلوانزا در دو سال گذشته، طرح ایمن‌سازی طیور تخم‌گذار بر علیه بیماری آنفلوانزای پرندگان آغاز شد که تاکنون بیش از ۲۰ میلیون دوز واکسن در استان‌های قزوین ، کرج، تهران ، قم، اصفهان و آذربایجان شرقی استفاده شده است. 

وی افزود:طی هفته آینده نیز ۱۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پایان گفت: واکسیناسیون، چرخه عملکرد ویروس بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را مختل و از طغیان و شیوع آن جلوگیری می‌کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری روستا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید