کد خبر:93568
پ
بانک کشاورزی- مجمع
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد

تاثیرپذیری ناچیز کشاورزی از تحریم و ضرورت نگاه ویژه به بخش کشاورزی

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تاثیرپذیری حوزه بخش کشاورزی از تحریم‌های بین‌المللی، بر لزوم توجه جدی به بخش کشاورزی تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تاثیرپذیری اندک حوزه کشاورزی از تحریم‌های بین‌المللی، بر لزوم توجه جدی به بخش کشاورزی تاکید کرد.

 

*** لزوم سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک کشاورزی که با حضور سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس و اعضای مجمع مشتمل بر نمایندگان سازمان‌ها و وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه کشور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و حسابرس و بازرس قانونی مجمع برگزار شد، سرپرست وزارت امور اقتصادی در خصوص بانک کشاورزی و لزوم توجه به بخش کشورزی اظهار داشت:

با توجه به رشد ۷۴ میلیارد ریالی سرمایه دولتی در بانک کشاورزی دولت سعی می‌کند در سال‌های اخیر از این بانک در قالب افزایش سرمایه و تخصیص منابع ریالی صندوق توسعه ملی حمایت‌های ویژه داشته باشد. 

سیدرحمت الله اکرمی یادآورشد: سهم بخش کشاورزی در تولید ناخالص ملی و سهم عمده‌ای که این بخش در صادرات غیرنفتی به خود اختصاص داده است، اهمیت آن را بخوبی نشان می دهد.
وی افزود: تاثیرپذیری اندک بخش کشاورزی از تحریم‌های بین‌المللی لزوم توجه جدی به بخش کشاورزی و صنایع وابسته به آن و همچنین سرمایه‌گذاری در آن را دوچندان می سازد.

این مقام ادامه داد: توجه ویژه به بخش کشاورزی، با عنایت به نقش مهم آن در توسعه اقتصادی کشور و همچنین از منظر مقابله با فقر، ایجاد اشتغال بویژه در روستاها و شهرهای کوچک و تامین امنیت غذایی کشور، بسیار ضروری به نظر می رسد.

 

*** اقدامات مهم بانک کشاورزی

 

اکرمی تصریح کرد: حمایت از پایداری تولید در بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری در این بخش از طریق حمایت از توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، حمایت از محصولات جدید در این بخش از قبیل سامانه‌های نوین آبیاری، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، پرورش ماهی در دریا، تامین مالی زنجیره‌های ارزش محصولات کشاورزی و حمایت از صادرات این محصولات از اقدامات مهم بانک کشاورزی است که باید با جدیت بیشتر دنبال شود.

 

*** سهم بانک کشاورزی از منابع شبکه بانکی کشور ۸٫۴۴ درصد

 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک کشاورزی به ارائه گزارش عملکرد بانک در سال مالی ۱۳۹۶ و نیمه نخست امسال پرداخت و گفت:

سال گذشته بیش از ۲۱۰ هزار میلیارد ریال و در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۱۱۰ هزار میلیارد ریال رشد منابع داشتیم، به بیان دیگر پارسال ۱۲۶ درصد و نیمه نخست امسال ۶۰ درصد برنامه‌ها تحقق یافت.

خدارحمی اعلام کرد: سهم بانک کشاورزی از منابع شبکه بانکی کشور بین ۱۰ بانک را ۸٫۴۴ درصد است که در جایگاه ششم بین این بانک‌ها و دوازدهم در کل شبکه بانکی قرار می‌گیرد.

به گفته وی، پارسال میزان اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی ۱۶٫۳ درصد رشد کرد و تا پایان شهریور سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۸۵ هزار میلیارد ریال پرداخت شد که به این ترتیب ۴۱٫۲ درصد از برنامه امسال تحقق یافت.

همچنین تسهیلات پرداختی برای توسعه اشتغال پایدار روستایی تا پایان شهریور امسال ۱۷ هزار میلیارد ریال بود.

 

به گزارش خبرگزاری روستا، مدیرعامل بانک کشاورزی شمار کارگزارهای خارجی بانک را ۹۵ فقره با بیش از ۱۸۰۰ شعبه و ۱۶ هزار کارمند اعلام کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایرنا
کلیدواژه : سهم بخش کشاورزی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید